Powołanie Koalicji Europejskiej jest bardzo ważnym faktem politycznym


26.02.2019 • 12:44  
Udostępnij: Facebook | Twitter

Powołanie Koalicji Europejskiej jest bardzo ważnym faktem politycznym. Wraz z nim powinna nastąpić integracja środowisk liberalnych.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z niesłychaną ofensywą populizmu. Kolejne obietnice rozdawnictwa miliardów złotych są rzucane bez opamiętania. Sumując obietnice PiS (500+ na pierwsze dziecko, 13 emerytura, likwidacja PiT do 26 roku życia, nostalgia za PKS) pojawia się astronomiczna kwota 60 mld zł. To 3 razy więcej niż w ostatnich latach wydawano na 500+ w dotychczasowej formule!

To celowa pułapka zastawiona na ugrupowania opozycyjne. Nie możemy dać się wpuścić w populistyczne maliny. PiS nie miał pieniędzy dla niepełnosprawnych, nie było pieniędzy dla pielęgniarek, nie było pieniędzy na nauczycieli. Za rządów PiS przez 4 lata nie pamiętano o emerytach. W roku wyborczym wprowadza się populistyczny zabieg rodem z PRL 13-ej emerytury. To przecież cyniczne wykorzystywanie trudnej sytuacji materialnej emerytów do tego aby omamić ich obietnicami wyborczymi. PiS przypomniał się o tej grupie dopiero w roku wyborczym!

Pułapka na opozycję jest dość prosta: obiecać dziesiątki miliardów, po wyborach skorygować, a jeśli opozycja przejmie władzę – domagać się kontynuacji nierealnych programów. Trzeba więc już dzisiaj obnażyć ten skrajny populizm.

PiS dobrze wie, że spełnienie ich obietnic grozi rozsadzeniem budżetu państwa, katastrofą finansów publicznych i rozkręceniem inflacji, która natychmiast zje oszczędności milionów Polaków i pozbawi wartości ich pensje. Politycy zaślepieni żądzą władzy nie wahają się narazić Polski na krach ekonomiczny i to pomimo, że spowolnienie gospodarcze już się rozpoczęło.

Nikt nie pamięta o ciężko pracujących Polakach, którzy mają sfinansować to rozdawnictwo. Populiści chcą się dorwać do władzy kosztem najbardziej pracowitej i kreatywnej części społeczeństwa, skazując ją na utratę znacznej części zarobków po to, by mieli pieniądze na polityczne korumpowanie pozostałych wyborców.

Dlatego szczególnie mocno wzywam do jedności środowisk liberalnych.

Głos zdrowego rozsądku i uczciwych zasad wolnego rynku musi wybrzmieć mocno i jednoznacznie, aby populiści zostali zdemaskowani w oczach społeczeństwa. Populistyczne kłamstwa muszą zostać obnażone, a zamiast nich w debacie publicznej muszą zaistnieć nasze postulaty:
✅niskie i proste podatki,
✅niskie i równe dla wszystkich składki emerytalne i zdrowotne,
✅likwidacja przywilejów ekonomicznych całych grup społecznych,
✅likwidacja rozdawnictwa z budżetu państwa,
✅Najpierw trzeba zarobić aby potem wydawać.

Nie czas na wypominanie dawnych krzywd, ani na szukanie podziałów. #TERAZ jest czas jedności!

Niech nasz liberalny głos zabrzmi wspólnie i jak najgłośniej w Koalicji Europejskiej i ma wpływ na przyszły kształt polityki państwa po wygranych wyborach.


Udostępnij: Facebook | Twitter
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ