Ryszard Petru: 1,26 mld zł dla mediów “publicznych”? Jesteśmy przeciw!


21.02.2019 • 19:21  
Udostępnij: Facebook | Twitter

W ciągu ostatnich trzech lat do TV PiS dopłaciliśmy łącznie prawie 2 mld zł. 860 mln jako rekompensatę za wpływy z abonamentu, 800 mln zł kredytu z Funduszu Reprywatyzacji.

Za tyle z można wybudować: 75 nowych szkół lub 165 przedszkoli, 304 km linii tramwajowych.

W dobie powszechnego internetu ponoszenie opłaty z tytuły posiadania telewizora jest kompletnie przestarzałe. Abonament w Polsce płacą dziś głównie emeryci, bo najłatwiej z nich ściągnąć pieniądze.

Idea abonamentu telewizyjnego choć kiedyś słuszna, dziś nie spełnia już swojej funkcji. Idea telewizji publicznej, a bardziej nawet misji publicznej mediów nadal jest aktualna. Ale w wydaniu TV PiS zmieniła się misję partyjną.

PiS za pomocą Jacka Kurskiego udowodnił, że telewizja publiczna, może być źródłem zła, manipulacji, siania nienawiści i kłamstwa. Za to wszystko płacimy my, podatnicy.

To w TVP wyemitowano obrzydliwy materiał po śmierci Pana Prezydenta Adamowicza. TVP mówiło negatywnie o Panu Prezydencie prawie 1800 razy – tylko w 2018 r.

Dlatego jesteśmy za zupełnym zniesieniem abonamentu RTV i prywatyzacją TVP. Telewizja publiczna nie będzie już w stanie odbudować swojej wiarygodności po tym, co zrobił z nią Jacek Kurski.

TVP trzeba sprywatyzować! A misja publiczna powinna być realizowana w ramach przetargów, w których startować mogą wszelkie media spełniające kryteria dostępu do szerokiej publiczności.
Zarówno telewizje naziemne, satelitarne, kablowe, radiostacje, portale internetowe.

Rozpisywane byłyby więc przetargi na misje edukacyjne, kulturalne, historyczne, publicystyczne itp.

I wygrywałby ten kto ma lepszą ofertę. Nie musielibyśmy już finansować tego kolosa, jakim jest TVP, a w szczególności państwowych nominatów.

Tym bardziej nie widzę sensu kolejnego dofinansowania tego kolosa na glinianych nogach. Ogromną kwotą 1,3 mld zł!

Nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, nie było pieniędzy na niepełnosprawnych, nie ma pieniędzy dla pielęgniarek. Ale są na propagandę telewizyjną.

Czy Polska dzięki temu jest lepsza? Czy Polacy, którzy oglądają Telewizję Publiczną są bardziej mili, mniej agresywni, mają większą wiedzę o otaczającym ich świecie?

Za ten miliard trzysta milionów złotych TV PiS nie będzie informować, nie będzie edukować. Nasze pieniądze pójdą na propagandę partii PiS, naprzekłamywanie rzeczywistości, na to aby Polaków między sobą skłócić.

Za niegospodarność w zarządzaniu środkami publicznymi w przyszłości PiS będzie musiał odpowiedzieć.


Udostępnij: Facebook | Twitter
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ