Uwolnijmy Handel!


20.03.2019 • 9:56  
Udostępnij: Facebook | Twitter

Powołujemy Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Uwolnijmy Handel”.

Pobierz tabelę (załącznik)
Pobierz projekt ustawy (załącznik)

Uwaga! Tabelę z podpisami (oryginał), prosimy o przesłanie na adres:
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Uwolnijmy handel”
ul. Piękna 1b/22
00-539 Warszawa

Solidarność rękoma posłów PiS wprowadziła dwa lata temu zakaz handlu w niedziele. Najpierw były dwie zakazane niedziele teraz są już trzy w miesiącu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w 2020 r. handel w niedziele będzie zakazany we wszystkie niedziele.

Zakaz handlu okazał się nie tylko uciążliwym rozwiązaniem dla kupujących. Uderzył w serce polskiej gospodarki – w polskie, małe rodzinne firmy.

Na zakazie handlu zyskały głównie stacje benzynowe (wzrost sprzedaży o 13%) oraz wielkie sieci supermarketów (wzrost o 8%). Straciły polskie małe sklepy (spadek sprzedaży o 2%).

Od momentu wprowadzenia zakazu upadło 16 tys. sklepów. Przyczyna jest wynikiem wprowadzenia zakazu handlu.

Aż 71% Polaków jest przeciwna temu, aby politycy urządzali im sposób spędzania weekendów.

W Sejmie w pierwszym czytaniu odrzucane są wszelkie próby zmian i przywrócenia handlu. Odrzucane były także poprawki do projektu ustawy „Solidarności”. Nie ma miejsca na dyskusje.

Czas na głos obywateli!

Dlatego powołujemy Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Uwolnijmy handel” i zaczynamy zbiórkę podpisów w całej Polsce, żeby złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy likwidujący zakaz handlu w niedzielę.

Zbiórkę podpisów zaczynamy 21 marca w Krakowie, zapraszamy wszystkich! Zachęcamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w inicjatywę: zarówno organizacje przedsiębiorców, organizacje branżowe, pozarządowe, jak i pojedynczych obywateli. Zachęcamy do współpracy również inne partie polityczne, które chcą walczyć z tym szkodliwym i głupim zakazem.

Akcja jest też po to, aby suweren miał możliwość wypowiedzi. „Solidarność” nie reprezentuje ludzi pracy tylko centrale związkowe i urzędników związkowych.

Badania opinii publicznej potwierdzają: Polacy chcą wyboru!

Najwyższy czas wycofać #ZakazHandlu.

#UwolnijmyHandel!


Udostępnij: Facebook | Twitter
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ