Lifestyle

Co to jest haft diamentowy?

Haft diamentowy – nowy kierunek rękodzieła artystycznego

Bez względu na wiek, warto zadbać o to, aby znaleźć pasję lub hobby, które umili nam wolny czas, pozwoli nam się zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach. Coraz więcej osób szukających odskoczni od życia w biegu, sięga po zajęcia typu DIY lub zaczyna interesować się rękodziełem, które dodatkowo pozwala stworzyć coś atrakcyjnego wizualnie, co może stać się ozdobą w domu lub oryginalnym prezentem. Coraz większą popularność zdobywa trend, jakim jest haftowanie diamentowe. Na czym polega ten rodzaj rękodzieła i czym się wyróżnia?

Co to jest haft diamentowy?

Haft diamentowy, nazywany także mozaiką diamentową lub obrazem kryształowym, to technika będąca hitem ostatnich lat, jeśli chodzi o rękodzieło artystyczne. Polega ona na stopniowym układaniu wielobarwnych obrazów za pomocą maleńkich diamencików, zgodnie z określonym szablonem. Sposób tworzenia obrazu przypomina technikę kolorowania przy pomocy oznaczeń numerycznych. Do haftu diamentowego nie potrzebujesz nici, igły ani farb czy kredek. Powstały obraz jest trójwymiarowy, a różnorodność kolorów oraz duża liczba szczegółów sprawiają, że haft diamentowy pozwala stworzyć niebanalną dekorację.

Haft diamentowy – co to za technika i skąd pochodzi?

Za prekursorów mozaik diamentowych uważa się Babilończyków, który układali obrazy z kamieni szlachetnych na tkaninach. Współczesna wersja haftu diamentami ma swoje korzenie w Chinach, gdzie obrazy układa się z akrylowych kryształków. Dzięki temu zachowują one wszystkie właściwości oryginalnej mozaiki, czyli wyjątkowy blask oraz trójwymiarowość. Haftowanie diamentami jest możliwe dzięki zakupie gotowych zestawów, w których układasz obraz, używając kryształków o jednakowych rozmiarach. Układasz je obok siebie na podstawie szablonu, aby stworzyć lśniący, kolorowy obraz, który w przeciwieństwie do metod malarskich nie wyblaknie wraz z upływem czasu.

Haft diamentowy – zajęcie dla każdego

Haftowanie diamentowe to doskonałe zajęcie, jeśli potrzebujesz rozluźnienia czy szukasz sposobu na walkę ze stresem i zmęczeniem. Wiele osób określa to zajęcie mianem medytacji. Sam przebieg tworzenia obrazu wprowadza także w dobry nastrój, dlatego jest to ciekawa rozrywka i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Proces haftowania pozwoli Ci rozwinąć zdolności motoryczne, uczy skupienia uwagi i koncentracji, dlatego jest to także fascynujące ćwiczenie dla dzieci, łączące zabawę z nauką. Co ważne, sama technika jest wyjątkowo prosta, dlatego z łatwością nauczy się jej każdy. Efekt w postaci połyskującego kolorami, lśniącego obrazu zadowoli każdego, kto docenia artystyczne wyroby i kunszt rękodzielniczy.

Bogatą ofertę haftów znajdziesz na stronie sklepu https://haftdiamentowy.pl. Każdy z zestawów umożliwia stworzenie trójwymiarowego obrazu o dowolnej tematyce, którego rozmiar możesz dopasować w zależności od Twoich potrzeb. W komplecie z diamencikami znajdziesz wysokiej jakości płótno ze szczegółowym, nadrukowanym wzorem. Woreczki z diamencikami o poszczególnym kolorze są odpowiednio ponumerowane oraz posiadają symbole, które ułatwią Ci ich przyporządkowanie i naklejenie na płótno. Aby móc precyzyjnie nałożyć kryształki na warstwę klejącą, użyj aplikatora, za pomocą którego przeniesiesz diamenciki z pojemnika na obraz. Każdy z zestawów do haftu diamentowego posiada dokładną instrukcję informującą o tym, jak rozmieścić diamenciki, aby uzyskać zamierzony efekt. Możesz wybrać spośród trójwymiarowych obrazów przedstawiających zwierzęta, krajobrazy, ludzi lub motywy przyrody.

Jeśli zaczynasz przygodę z haftem diamentowym, najlepiej zacznij od dołu i stopniowo uzupełniaj płótno, naklejając diamenciki ku górze. Warto rozpocząć układanie wszystkich elementów w jednym kolorze. Pudełeczko, jakie znajdziesz w zestawie do haftu, pozwala na przechowywanie diamencików wypukłą stroną do góry, co przyspiesza ich układanie na warstwie klejącej. Pamiętaj, że w przypadku tej techniki nie ma możliwości pomyłki, dlatego możesz się całkowicie zrelaksować, a po niedługim czasie zachwyci Cię efekt końcowy w postaci gotowego, połyskliwego obrazu.