Lifestyle

Co zamiast kolczyków? Propozycje

Przekłucie uszu, nosa czy innych części ciała i wybór pierwszych kolczyków to ważny moment w życiu każdej kobiety. Często jednak strach przed bólem i reakcją otoczenia na kolejną dziurkę w naszym ciele powoduje, że nie decydujemy się na taki zabieg. Na szczęście rynek jest bogaty w wiele ciekawych alternatyw. Jeśli nie jesteś pewna co do zabiegu przekłuwania, to udawane kolczyki są dla Ciebie!

Klipsy – efektowne kolczyki bez przekłuwania

Na rynku istnieje wiele alternatywnych propozycji dla przekłuwania uszu. Jedną z najbardziej popularnych opcji są klipsy. Dopełnieniem kreacji na wielkie wyjście, ślub czy bal sylwestrowy jest często dobrze dobrana biżuteria. Duże, efektowne ozdoby, zdobione różnymi kamieniami są drogie i mało użyteczne. Ubrane raz, zalegają w pudełkach. Tańszą opcją, a dodatkowo niewymagającą przekłuwania są klipsy. Wystarczy zacisnąć je na uszach i zachwycić innych swoim wyglądem.

Dodatkową zaletą klipsów jest to, że nie wpływają negatywnie na wygląd naszego ucha. Duże i ciężkie kolczyki z biegiem czasu powodują, że dziurki ulegają rozciągnięciu i przestają wyglądać estetycznie. Czasy, kiedy klipsy kojarzyły się z biżuterią starszych Pań, minęły bezpowrotnie. Obecnie ozdoba ta jest tak popularna, że bez problemu można poszukać dodatków w kolorze złota czy srebra. Ważne jednak, aby klipsy były odpowiednio dobrane. Zbyt mocne zaciśnięcie ich na uchu może powodować spory dyskomfort.

Klipsy na ślub

Wiele panien młodych spędza długie godziny na szukaniu idealnej biżuterii do swojej wymarzonej sukni ślubnej. Często decydują się one właśnie na klipsy. Taka ozdoba będzie dobrym wyborem na tańczone imprezy. Pociągnięcie kolczyka przez jednego z weselników jest bardzo realnym zagrożeniem. Żadna panna młoda nie chce w dzień swojego ślubu martwić się urazem i wizytą na pogotowiu. Udawane kolczyki mogą zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, a jednocześnie wyglądać równie dobrze. Srebrne klipsy z błyszczącą cyrkonią będą pasować na wiele okazji i dopełniać piękny wygląd panny młodej. Co ważne, wiele przyszłych żon decyduje się na wypożyczenie sukni ślubnej. Do salonu należy ją zwrócić w nienagannym stanie. Klipsy pozostające przy uchu nie zaciągną sukienki i nie narażą nas na dodatkowe koszty krawieckie.

Kolczyki na magnes

Kolejną propozycją wartą uwagi są kolczyki na magnes. Składają się one z dwóch elementów. Przykładając je do ucha z jednej i drugiej strony płatka, łączą się ze sobą poprzez przyciąganie. Taka biżuteria wygląda schludnie i dobrze imituje kolczyki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, wzorów i kolorów. Są tańszą alternatywną dla zwykłej biżuterii. Mimo tego, że sposób aplikacji jest bardzo prosty, to nieumiejętne usytuowanie na uszach może zakończyć się ich zgubieniem. Kolczyki na magnes mają tendencję do przesuwania się, przez co może zdarzać się, że będą wymagały ciągłego poprawiania przez użytkowniczkę. Mimo wszystko są dobrą alternatywną dla tradycyjnego przekłuwania uszu.

Udany prezent

Udawane kolczyki sprawdzą się jako prezent na różne uroczystości. Kupując je, unikniesz niezręcznej sytuacji, w której solenizantka nie będzie miała przekłutych uszu. Zaoszczędzisz nie tylko czas na szukaniu paragonu i wymianie biżuterii, ale także pieniądze. Dzięki temu klipsy czy kolczyki na magnes będą zawsze dobrym pomysłem na udany prezent.

Udawane kolczyki – warto czy nie?

Udawane kolczyki to dobry sposób na zapełnienie swojego pudełka na biżuterię. Są tanie, łatwo dostępne i efektowne. Trudno je zgubić, ponieważ dobrze przylegają do Twojego ucha, a brak ciężkiego, wiszącego kolczyka wyjdzie Ci na zdrowie. Ich wybór na rynku jest na tyle duży, że każdy znajdzie dla siebie swój ulubiony wzór. Nie musisz przebijać uszu, wystarczy je wybrać i założyć. To proste i szybkie rozwiązanie. Udawane kolczyki będą idealnym wyborem dla Pań, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem, a jednocześnie nie wydawać dużo pieniędzy. Kilka par na różne okazje to must have w Twojej szkatułce na biżuterię.