dach
Porady

Czyszczenie dachówki – dbanie o dach i korzyści regularnego czyszczenia dachówek

Dach nieustannie narażony jest na niekorzystne działanie różnorodnych czynników. Oddziałuje na niego m.in. promieniowanie UV, kurz, opady, zanieczyszczenia emisyjne i kwaśne deszcze. To wszystko sprawia, że po czasie dach traci swój atrakcyjny wygląd, a jego estetyka ulega znacznemu obniżeniu. Pojawiają się na nim osady, plamy i porosty.

Jeśli chcesz uchronić dachówkę przed zniszczeniami i pragniesz wydłużyć jej żywotność, to pamiętaj, aby regularnie poddawać ją czyszczeniu.

Dlaczego czyszczenie dachówki jest tak ważne?

Dach to najwyżej położony element konstrukcyjny budynku. Z tego względu jest szczególnie narażony na czynniki atmosferyczne i biologiczne – pleśń, deszcz, śnieg czy mech. Wszystkie bardzo źle wpływają na walory estetyczne oraz użytkowe dachu. Sprawiają, że wygląda na zaniedbany, co negatywnie rzutuje na estetykę całego budynku. Ponadto niektóre zanieczyszczenia niszczą powłokę ochronną oraz farbę znajdującą się na dachówkach, a w efekcie doprowadzają do korozji.

Dla dachu bardzo dużym zagrożeniem jest również mech, który gromadzi wodę. Zbyt długi kontakt z wilgocią może spowodować pękanie dachówek ceramicznych i cementowych. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma regularne czyszczenie dachu! Dzięki systematycznemu myciu masz szansę wydłużyć żywotność dachówek oraz zadbać o ich estetykę.

Czyszczenie dachówki, Poznań – zlecić fachowcom czy wykonać samodzielnie?

Może się wydawać, że wyczyszczenie dachu samodzielnie to najkorzystniejsza opcja. Większość osób sądzi, że wystarczy użyć myjki ciśnieniowej, aby usunąć z dachówki wszelkie zanieczyszczenia. Jednak to nie do końca prawda. Za pomocą tego urządzenia można zniwelować powierzchowne zabrudzenia, jednak zazwyczaj do usunięcia silny osadów konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych.

Zlecając czyszczenie dachówki Poznań profesjonalnej firmie, masz pewność, że cały proces przebiegnie szybko i skutecznie. Pamiętaj, że takie przedsiębiorstwa posiadają zaawansowane sprzęty oraz środki, dzięki którym są w stanie usunąć z dachu nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia. Ponadto profesjonalne firmy mają odpowiednie maszyny, ułatwiające wykonywanie prac na wysokościach.

Czyszczenie dachówki, Poznań – komu zlecić?

Szukasz najlepszych fachowców oferujących czyszczenie dachówki w Poznaniu? Zastanawiasz się, czym należy się kierować podczas wyboru tych specjalistów? Otóż warto zapoznać się z informacjami na temat doświadczenia danego zespołu oraz ze szczegółami jego oferty.

Warto sprawdzić również opinie na jego temat. Najlepiej wybrać firmę cieszącą się zaufaniem i zyskującą same rekomendacje. Warto postawić na fachowców, którzy zdobyli spore doświadczenie w czyszczeniu dachówek w Poznaniu i mają na swoim koncie wiele zrealizowanych zleceń.

Zanim zdecydujesz się nawiązać współpracę z danymi specjalistami, dowiedz się, w jaki sposób myją dachy i zapytaj, czy mają dostęp do zaawansowanych środków chemicznych bezpiecznych dla czyszczonych powierzchni. Ponadto poproś o informację, jakie zanieczyszczenia są w stanie usunąć z dachu. Wybierz fachowców, którzy radzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami!