piaskowanie
Porady

Dlaczego warto skorzystać z piaskowania?

Piaskowanie, czyli obróbka strumieniowo-ścierna, to popularna technika czyszczenia różnorodnych materiałów. Do metody tej wykorzystywane jest specjalne ścierniwo oraz urządzenie zwane piaskarką. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z piaskowania, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie to proces technologiczny, który polega na oczyszczaniu różnorodnych powierzchni przy pomocy materiału ściernego i strumienia sprzężonego powietrza. Materiał ścierny to po prostu ścierniwo mające postać np. piasku, elektrokorundu czy garnetu. Materiał ten kierowany jest przy pomocy sprężonego powietrza na obszar, który chcemy wyczyścić.

Powierzchnia czyszczona przy użyciu ścierniwa i sprężonego powietrza staje się perfekcyjnie czysta i równa. Piaskowanie najczęściej stosowane jest w celu usuwania starych powłok malarskich, rdzy i lakierów.

Piaskowanie – jak wygląda?

Proces piaskowania rozpoczyna się od zniwelowania starych powłok i zabrudzeń z czyszczonej powierzchni. W kolejnym kroku obrabiana powierzchnia jest ujednolicana, a na końcu nadaje się jej prawidłową chropowatość. Po wykonaniu tych czynności można przejść do malowania powierzchni.

Piaskowanie – dlaczego warto?

Piaskowanie ma bardzo dużo zalet, dlatego tak chętnie jest wykorzystywane w licznych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim pozwala ono oczyścić powierzchnię nawet w trudno dostępnych miejscach i jest w pełni bezpieczne dla obrabianego materiału. Ponadto umożliwia szybkie i skuteczne pozbycie się warstw farb, lakierów i innych powłok z obrabianych powierzchni.

Piaskowanie – szerokie zastosowanie

Piaskowanie ma bardzo dużo zastosowań. Używane jest przede wszystkim do usuwania rdzy z różnych części samochodowych, grzejników, barierek czy ogrodzeń. Metoda ta wykorzystywana jest również do oczyszczania murów i ścian budynków z zanieczyszczeń i zacieków. Przy pomocy piaskowania można z łatwością usunąć wykwity czy glony. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować tej techniki w przypadku starych, delikatnych murów, aby nie doprowadzić do uszkodzeń.

Piaskowanie pozwala na oczyszczenie różnorodnych konstrukcji metalowych np. bram i ogrodzeń. Sprawdza się również podczas oczyszczania płyt kamiennych, kostki brukowej i elementów ozdobnych m.in. pomników czy fontann. Piaskowanie stosowane jest także do matowienia szkła, zabezpieczania powierzchni przed korozją i przygotowania materiałów do malowania.

Piaskowanie – komu zlecić?

Chcesz wykonać piaskowanie ramy? Warszawa to miasto, w którym znajdziesz doświadczonych fachowców od tego rodzaju prac. Możesz być pewien, że profesjonaliści przeprowadzą ten proces szybko i skutecznie. Dzięki temu, że posiadają oni odpowiedni sprzęt i dużą wiedzę, zawsze osiągają świetne efekty!

Piaskowanie – cena

Ile kosztuje piaskowanie? Nie da się wskazać konkretnej odpowiedzi, gdyż cena tej usługi zależy od kilku czynników. Koszt piaskowania uzależniony jest m.in. od rodzaju i wielkości obrabianej powierzchni. Aby uzyskać szczegółową wycenę tej usług, należy skontaktować się z przedsiębiorstwem specjalizującym się w piaskowaniu.