brama
Porady

Dlaczego warto zdecydować się na automatyczną bramę?

Podejmując decyzję o zakupie bramy, warto dłużej zastanowić się nad tym, jakie powinna spełniać cechy. Na ogół jedną z pierwszych, jakie przychodzą do głowy, jest wygoda w codziennej eksploatacji. Ze względu na to, że brama należy do grupy często używanych elementów na posesji, bardzo ważny jest komfort użytkowania dla wszystkich domowników.

Trzeba przyznać, że z dostępnych opcji, które znajdują się na rynku, najwygodniejszymi są automatyczne bramy na pilota. Tego typu modele wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością i wygodą użytkowania. Jednak dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto wybrać automatyczne bramy? Piloty do bram

Bramy automatyczne coraz częściej spotykane są nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w gospodarstwach domowych. To znaczy, że coraz więcej osób zaczyna zauważać ich liczne zalety.

Decydując się na bramę automatyczną, stawiasz nie tylko na swoją wygodę, ale także na oszczędność czasu. Montowane napędy są niezwykle dobrze wykonane i dbają o to, aby nie tracić niepotrzebnie kilkudziesięciu sekund na otwieranie bramy.

Dodatkowo automatyczne modele eliminują konieczność wychodzenia z samochodu, aby wjechać na teren swojej posesji. Wystarczy mieć przy sobie pilot do bramy, dzięki któremu siedząc w aucie, można wygodnie otworzyć skrzydło, znajdując się w pewnej odległości od wjazdu.

Na rynku dostępne są także systemy, które oferują wczesne wykrywanie przeszkód podczas otwierania lub zamykania. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo oraz eliminuje zagrożenie zatrzaśnięcia skrzydła lub potrącenia obiektu bądź człowieka.

Jeżeli w automatyczną bramę wyposaży się posesję o krótkim wyjeździe, znajdującą się przy ruchliwej drodze, jej system pozwoli na szybsze włączenie się do ruchu bez żadnego zbędnego blokowania drogi.

Automatyczne bramy – niska usterkowość

Technologia napędów do bram idzie do przodu, dzięki czemu na rynku pojawia się coraz więcej opcji, które są znacznie wytrzymalsze niż starsze modele. Montaż silników eliminuje konieczność codziennej obsługi bramy. Co więcej, nowoczesne systemy nie wymagają tak częstego serwisowania – w przeciwieństwie do starszych egzemplarzy.

System umożliwia wjazd jedynie tym, którzy posiadają piloty do bram. To bezpośrednio wpływa na zwiększone bezpieczeństwo domowników, ponieważ osoby chcące próbować włamać się na teren posesji nie mają możliwości zrealizowania tego przez bramę.

Zalety bram automatycznych

Bramy automatyczne posiadają w sobie szereg zalet:

  • zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom – do otwarcia bramy niezbędny jest pilot, co oznacza, że pociechy nie wyjdą same na ulicę;
  • zwiększone bezpieczeństwo w domu – włamywaczom jest trudniej dostać się na teren posesji;
  • w czasie opadów atmosferycznych system chroni przed przemoknięciem – nie występuje konieczność wyjścia z samochodu, aby otworzyć bramę, co wiązałaby się wtedy z wystawieniem siebie na deszcz lub śnieg;
  • wjazd na posesję można otworzyć ze sporej odległości – dzięki sporemu zasięgowi pilotów do bram oszczędza się czas, który musiałby zostać poświęcony na podjechanie pod samo skrzydło i otwarcie go ręcznie.