Porady

Dobry lakier do paznokci – jaki powinien być?

Zadbane dłonie to wizytówka każdej osoby. Wiele Pań regularnie dba o wykonywanie domowego manicure. Niestety – drogeryjne lakiery do paznokci bardzo często pozostawiają niezbyt estetyczny efekt, chociażby poprzez szybko tworzące się odpryski. Aby pomalowane paznokcie przez dłuższy czas prezentowały się elegancko, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na trwałość wykonanego manicure jest zakup lakieru jak najwyższej jakości. Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego produktu? Jakie są najważniejsze cechy dobrego lakieru do paznokci?

Najważniejsze cechy dobrego lakieru do paznokci

Jak zdefiniować dobry lakier do paznokci? Przede wszystkim powinien być trwały – w końcu nikt nie ma ochoty na wykonywanie manicure co 3 dni, a nawet częściej. Standardowym okresem, przez jaki produkt utrzymuje się na płytce paznokcia, powinien być minimum tydzień. Słabej jakości lakiery bardzo szybką odpryskują. Wywołuje to bardzo nieestetyczny efekt. Dobrze dobrany lakier powinien być też prosty w nakładaniu. W tej kwestii niezwykle istotna jest jakość wykonania pędzelka. Powinien posiadać ostre zakończenie i pod żadnym pozorem nie może być postrzępiony. Jego precyzyjne docięcie ma ogromny wpływ na dokładność malowania – w szczególności na krawędziach. Na komfort nakładania lakieru wpływa także jego konsystencja. To od niej zależy sposób rozlewania się preparatu po płytce paznokcia. Niezwykle istotną cechą dobrego lakieru jest także odpowiednie krycie. Nawet po jednym pociągnięciu po płytce paznokcia nie powinien zostać widoczny żaden prześwit. Produkty w jaśniejszych kolorach mogą jednak wymagać nałożenia dwóch warstw – nie powinno być jednak koniecznie nałożenie trzeciej. Sprawi ona, że paznokieć będzie wyglądał grubo i nienaturalnie. Dobry lakier to także intensywny – bogaty kolor. Nawet w przypadku delikatniejszych odcieni powinny być one mocno napigmentowane.

Jak prawidłowo pomalować paznokcie?

Dla uzyskania optymalnego efektu niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia – przed rozpoczęciem nakładania lakieru. Konieczne jest odtłuszczenie płytki, wypolerowanie paznokcia i upewnienie się, że nie pozostały na nim resztki starego lakieru. Następnie – kroplę lakieru należy umieścić precyzyjnie na środku paznokcia i rozprowadzić ją delikatnie w kierunku skórek. Następnie należy dokończyć cały proces, domalowując lakier w pozostałych przestrzeniach paznokcia. Jeśli po wykonaniu wszystkich tych kroków lakier prześwituje, należy nałożyć kolejną warstwę w ten sam sposób. Warto jednak pamiętać o tym, że zawsze poprzednia warstwa musi być w pełni sucha. Lakier w typie tradycyjnym wymaga stosunkowo szybkiej pracy – dlatego warto malować paznokieć jak najmniejszą liczbą pociągnięć pędzelka. Efekt końcowy będzie zdecydowanie bardziej estetyczny jeżeli przed rozpoczęciem malowania zostaną odciągnięte – lub wycięte – skórki. W łatwy sposób można wykonać tę czynność za pomocą specjalnego, drewnianego patyczka. Ciekawym produktem dostępnym na rynku jest wysuszacz do lakieru – cały proces malowania paznokci jest dzięki niemu bardziej sprawny. Preparat tego typu można znaleźć w sklepie internetowym https://kosmetykiimpuls.pl/brand/color-club/.

Lakiery o przedłużonej trwałości do użytku domowego

Obecnie na rynku kosmetycznym istnieje wiele alternatyw dla manicure’u w typie tradycyjnym. Sporą popularnością cieszę się tak zwane lakiery winylowe. Łączą one w sobie właściwości produktu zwykłego i hybrydowego. Lakier ten nie wymaga utwardzania w lampie, gdyż utrwala go światło słoneczne. Z reguły utrzymuje się na paznokciach powyżej siedmiu dni. Z kolei żywotność klasycznego preparatu można w łatwy sposób przedłużyć. Chociażby stosując Top Coat. Dzięki niemu lakier zdecydowanie dłużej utrzyma się na płytce. Dużym atutem jest też dodatkowa warstwa nabłyszczenia, która sprawi, że końcowy efekt będzie wyglądał jak wprost z salonu kosmetycznego. Należy jednak pamiętać, aby nakładać Top Coat na całkowicie wyschnięty lakier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *