lotnisko
Porady

Jak dojechać na lotnisko w Krakowie?

Lotnisko w Krakowie każdego dnia przyciąga tłumy podróżników. W tym miejscu spotykane są osoby, które pragną skorzystać z usług linii lotniczych. Okazuje się, że dojazd na lotnisko nie jest trudnym zadaniem. Do wyboru mamy kilka opcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dojazd na lotnisko może odbyć się samochodem, taksówką, czy autobusem. Możemy też wynająć usługi transportowe dla większej grupy osób, co pozwoli zaoszczędzić koszty dojazdu. Jak dojechać na lotnisko w Krakowie? O czym warto wiedzieć? Jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania?

Dojazd na lotnisko w Krakowie

Jak dojechać na lotnisko tanio i sprawnie? Z pewnością najtańszym rozwiązaniem jest wybranie autobusu miejskiego. Na miejsce dojeżdża kilka linii autobusowych, co pozwala spełnić oczekiwania wielu odbiorców. Bilety zakupić można w automatach biletowych na przystankach, na dworcach, czy elektronicznie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór biletu aglomeracyjnego. Pamiętajmy o tym, że nie każdy automat przyjmuje płatność kartą lub banknotami. Trzeba to mieć na uwadze. Drobne pieniądze warto mieć cały czas ze sobą, gdy automaty na przystanku przy terminalu lotniczym i w autobusie przyjmują tylko bilony. Jazda autobusem nie zawsze należy do najbardziej komfortowych, na szczęście możemy też skorzystać z innych opcji. 

Przewozy regionalne

Kolejna opcja do wyboru to skorzystanie z przewozów regionalnych. Przez pewien czas za te przewozy trzeba było sporo zapłacić. Co ciekawe, jazda pociągiem jest niezwykle szybka i sprawna. Obecnie bilety w jedną stronę kosztują zazwyczaj kilkanaście złotych, przy czym wiele zależy od danej trasy. Jeżeli podróżujemy tam i z powrotem, możemy liczyć na zakup tańszego biletu. 

 

Składy z dworca w Krakowie kursują średnio dwa razy na godzinę. Do czasu dojazdu doliczyć trzeba około trzy minuty na przesiadkę na darmowy Shuttle Bus. Ze stacji kolejowej Balice ten środek transportu dowiezie nas pod terminal T2 i T1. Połączenia są skomunikowane dla odjeżdżających i przyjeżdżających osób. Gdzie kupimy bilety? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup w kasie biletowej lub w automatach, które są ustawione na pierwszym peronie lub w pociągu. W powrotnej drodze bilety kupimy w automacie, znajdującym się w hali przylotów. 

Dojazd na lotnisko busem

Z centrum Krakowa na lotnisko dojedziemy również busem. Możemy postawić na busy prywatnego przewoźnika, co daje nam pełen komfort. Połączenia są skomunikowane z odlotami i przylotami, dzięki czemu odbiorcy mogą zachować wygodę. Jak skorzystać z przejazdu? Rezerwacji dokonamy łatwo i sprawnie przez Internet. Za bilet zapłacimy kilkadziesiąt złotych, w zależności od długości trasy. Kupując bilet przez Internet, opłacamy dodatkowo opłatę manipulacyjną. Z kolei za bilet u kierowcy dodatkowa opłata jest jeszcze wyższa. Faktem jest, że takie rozwiązanie daje nam dużą wygodę. Jeśli podróżujemy ze sporą liczbą osób, warto wynająć busa i podzielić się kosztami przejazdu. To oszczędność kosztów dla każdego pasażera. 

Istnieje wiele środków transportu, które doprowadzą nas na lotnisko. Najbardziej wymagający klienci stawiają na dojazd taksówką lub własnym pojazdem. Taka opcja jest bardzo wygodna. Jednak, gdy stawiamy na własne auto, musimy zadbać o jego przechowanie na parkingu. To z kolei może rodzić dodatkowe koszty. Jeśli chcemy tego uniknąć, poprośmy bliską osobę, aby zawiozła nas autem na lotnisko w Krakowie. Dojazd może nam zająć mniej lub więcej czasu, co jest zależne od korków, natężenia ruchu, czy wybranego środka transportu. 

Podsumowując, warto stwierdzić, że najtańszy dojazd wiąże się z wybraniem  autobusu. Za pociąg także zapłacimy niewiele. Z kolei taksówki i busy mogą nas kosztować nieco więcej. 

Podróżowanie to część życia wielu osób. Niektóre osoby przemieszczają się w dane miejsce, aby wziąć kredyt na firmę w banku, rozwinąć swoją działalność, czy zwiedzić nowe miejsca. Pamiętajmy o tym, że dojazd na lotnisko w Krakowie raczej nie jest skomplikowanym zadaniem. Do wyboru mamy pociągi, samochody, autobusy, taksówki i busy.