Porady

Jak działają bazy zwierząt?

Drodzy miłośnicy czworonogów, czy zastanawialiście się co zrobilibyście gdyby Wasz pupil zaginął? Posiadanie zwierzęcia to przywilej, biorąc je pod opiekę, stajecie się odpowiedzialni za jego życie. Jesteście zobowiązani zapewnić mu opiekę i pilnować by było bezpieczne. Niestety czasami zdarza się, że Wasz zwierzak postanowi sam wybrać się na spacer lub podczas wspólnych wakacji zgubi się w obcym mieście. Co w takim razie gdy pupil ucieknie, zostanie porwany czy w przypadku linii lotniczych, poleci w inną stronę niż Wy? Jak dowiedzieć się gdzie jest Wasze zwierzę? Jak znaleźć je będąc za granicą? Tutaj z pomocą przychodzi https://worldpetnet.com/bazy-zwierzat-na-swiecie, czyli strona, która pomoże Wam w odnalezieniu przyjaciela.

Czym jest strona WORLDPETNET?

Najprościej mówiąc, jest to strona, na której znajduje się lista wszystkich zwierząt posiadających chip i zarejestrowanych w danej bazie zwierząt. Baza zwierząt to rejestr wszystkich zwierząt posiadających chip. Takie bazy prowadzi każde większe miasto w większości krajów. Zintegrowanie mniejszych, lokalnych baz z platformami ogólnoświatowymi jak na przykład WORLDPETNET, umożliwia znalezienie zwierzęcia w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo platforma https://worldpetnet.com/bazy-zwierzat-na-swiecie nie posiada ograniczeń co do rasy czy gatunku, dlatego w bazie może znaleźć się dosłownie każde zwierzę od rasowego championa po zwykłego kundelka.

Jak krok po kroku zabezpieczyć swojego pupila?

Jeśli chcesz, żeby Twój pupil był bezpieczny i w przypadku zaginięcia łatwo można było go odnaleźć, musisz wykonać kilka kroków.

Po pierwsze musisz udać się do weterynarza i poprosić o wszczepienie zwierzakowi chipu. Chip to mały układ scalony zawierający 15-cyfrowy numer identyfikacyjny, jest wszczepiany pod skórę zwierzęcia w okolicy szyi lub między łopatkami. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej trwały sposób znakowania. Numer odczytywany jest za pomocą czytnika. Po implantacji chipu musisz zarejestrować swoje zwierzę w miejscowej bazie danych. Jeśli tego nie zrobisz, Twój zwierzak nie będzie mógł być zidentyfikowany w przypadku znalezienia – będzie posiadał swój numer chip, ale nie będzie powiązany z Tobą. Koniecznie sprawdź czy lokalna baza danych jest zintegrowana z jedną z platform, jak na przykład https://worldpetnet.com/znakowanie-zwierzat. Jeśli zarejestrujesz pupila tylko w miejscowej bazie, która nie ma żadnego powiązania z innymi platformami, po zaginięciu, na przykład za granicą, jego odnalezienie będzie trudne.

Co robić jeśli Twój zwierzak zaginie?

Jeśli twój pupil jest zarejestrowany w bazie zwierząt zintegrowanej z ogólną platformą, po jego zaginięciu jak najszybciej wejdź na stronę bazy https://worldpetnet.com/bazy-zwierzat-na-swiecie i utwórz alert. Na stronie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje jak to zrobić. Bardzo pomocne będzie dodanie przy rejestracji zdjęcia Waszego pupila, ułatwi to jego szybkie rozpoznanie. Informacja o zaginięciu będzie dostępna dla użytkowników na całym świecie, jeśli ktoś znajdzie zwierzę, odczyta jego chip w lecznicy lub schronisku i wpisze go do bazy, dostaniesz powiadomienie, gdzie znajduje się Twój pupil. Dzięki powiadomieniu na platformie, informacja o Twoim przyjacielu może w krótkim czasie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Informacja jest automatycznie przesyłana do zarejestrowanych lecznic weterynaryjnych, można automatycznie udostępniać ja na portalach społecznościowych, dlatego nie musisz tworzyć osobnych ogłoszeń.

WORLDPETNET to miejsce, które zostało stworzone z myślą o posiadaczach zwierząt. Jest ogromną bazą zawierającą wszystkie niezbędne informacje pomocne w ich odnalezieniu. Dzięki temu Twój pupil nie przepadnie bez śladu. Ty również możesz pomóc, jeśli spotkasz bezdomnego psa, kota lub inne zwierzę, niezwłocznie udaj się z nim do najbliższej lecznicy weterynaryjnej lub schroniska, poproś o sprawdzenie czy zwierzak posiada chip i sprawdzenie numeru. Może ktoś właśnie go szuka. Znakowanie zwierząt pomaga w zapewnieniu im bezpieczeństwa. Zadbaj, by Twój pupil nie był anonimowy. Zarejestruj go w bazie.