Dom i ogród

Jak się pozbyć pająków?

Stare polskie przysłowie mówi, że dom, w którym znajdują się pająki, jest miejscem szczęśliwym. Jednak w gruncie rzeczy powiedzenie to nie do końca dotyczy żywych stworzeń. W dawnych czasach wykonywano specjalne ozdoby, które nazywano pająkami. Miały one przynieść radość oraz wprowadzać pokój w danym domu. Z kolei kiedy mowa o pajęczakach to u wielu osób wywołują one strach lub obrzydzenie. Najczęściej zagnieżdżają się one w ciemnych zakamarkach, gdzie będą miały łatwy dostęp do pożywienia. A zatem można je spotkać w piwnicach, na strychach czy nawet w pokojach. Oczywiście regularne sprzątanie pomieszczeń bardzo utrudnia powstawanie nowych siedlisk, jednak pająki przychodzą do naszych domów z zewnątrz, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne środki, które będą odstraszały nowych przybyszów.

Sposób na pająki w domu

Jak zostało wspomniane, jedną z najważniejszych kwestii jest utrzymanie odpowiedniej czystości w domu. Pająki żywią się różnego rodzaju owadami, które pojawiają się, kiedy w pomieszczeniach znajdują się pozostałości jedzenia np. okruchy chleba, resztki warzyw czy owoców. Oczywiście podczas codziennych czynności nie jesteśmy w stanie pilnować, aby panowała w domu nieskazitelna czystość. Ponadto samo usuwanie powstających pajęczyn nie wystarczy. Pająki będą wytwarzać nowe albo przenosić się w inne miejsca. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w specjalne środki na pająki. Niektóre z nich znajdziemy w naszych domach. Pająki nie lubią zapachów mięty i lawendy. Zatem ustawienie tych roślin na parapecie okna nie tylko ubogaci wystrój mieszkania, lecz przede wszystkim odstraszy nieproszonych gości, którzy chcieliby wtargnąć przez otwarte okna. Istnieje również możliwość przygotowania specjalnego roztworu na bazie wody, octu lub cytryny. Ten z kolei idealnie nadaje się do spryskania miejsc, w których pojawiają się pająki.

Vigonez na pająki

Jeżeli chcemy użyć skutecznego środka na pająki, będziemy musieli zaopatrzyć się w specjalne preparaty na pająki w domu. Godna polecenia jest marka Vigonez, której działanie potwierdzone jest przez ekspertów oraz klientów. Jednym z produktów jest koncentrat do zwalczania pająków i pajęczyn. Znajduje on zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, lecz również w gospodarczych czy na zewnątrz. Warto tutaj wspomnieć, że przedstawiana tutaj trucizna na pająki jest całkowicie bezwonna. Oznacza to, iż nie poczujesz zapachu preparatu na pająki. Także inne zwierzęta będą całkowicie bezpieczne. Z kolei środek ten wykazuje bardzo długotrwałe działanie, nie pozostawia osadów i plam na ścianach czy przedmiotach. Zastanawiając się, co wybrać na pająki możesz także zaopatrzyć się spray firmy Vigonez. Ten środek jest bardzo łatwy w użyciu, zwalcza nie tylko same pająki, lecz także ich larwy i pajęczyny. Jest to ważne, ponieważ nie zawsze same owady są dostrzegalne podczas sprzątania. Pająki polują głównie w nocy, dlatego w dzień to przeważnie pajęczyny stanowią utrapienie dla domowników. Podobnie jak wcześniej omawiany preparat na pająki w domu w sprayu, również wykazuje długotrwałe działanie, nawet do kilku miesięcy. Trzeba również wspomnieć, że spray do zwalczania pająków jest całkowicie bezwonny oraz nie pozostawia żadnych śladów. Można go także stosować na zewnątrz budynków.

Wybierz skuteczny sposób na pająki

Oczywiście czystość pomieszczeń to podstawa. Jednak pająki nawet w czystych miejscach potrafią rozwiesić pajęczynę, aby tam łapać potencjalne pożywienie. Także miesiące letnie sprzyjają napływanie nieproszonych gości do mieszkań lub budynków gospodarczych. Faktem jest, że domowe sposoby są w miarę skuteczne, ale nie dają całkowitej gwarancji pozbycia się problemu. Dlatego najlepszym sposobem jest zakup odpowiednich preparatów na pająki. Wspomniana już wcześniej marka Vigonez posiada bardzo wysokiej jakości produkty, których skuteczność jest gwarantowana. Co najważniejsze środki te są bezpieczne dla środowiska oraz zwierząt domowych i polnych. Działają praktycznie od samego początku i utrzymują ochronę przed pająkami nawet przez wiele miesięcy.