Porady

Jak stosować olejki zapachowe?

Zapach to jeden z najważniejszych czynników, które osądzają, czy kogoś uznamy za atrakcyjnego lub coś za atrakcyjne. Ta zasada działa zawsze, kiedy oceniamy nowo poznanych ludzi, nieznane wcześniej potrawy czy nowe pomieszczenia. Przyjemny zapach pozwala się odprężyć i poczuć bezpiecznie. Z tego powodu warto zwracać uwagę na zapach domu i świadomie utrzymywać taki, który nam służy. Pachnące olejki bardzo w tym pomagają! Trzeba tylko wiedzieć, jak ich używać. Oto kilka sposobów, jak używać olejków zapachowych do domu.

Kominki do olejków zapachowych

Kominki do olejków to jeden z najpopularniejszych sposobów na rozpylanie zapachu w domu. Kominki występują w różnych rozmiarach i wzorach, dzięki czemu możesz łatwo dostosować ich wielkość do wielkości pomieszczenia, w którym chcesz zastosować olejek. Kominki najczęściej są wykonane z ceramiki, która jest także pięknym elementem wystroju wnętrz.
Do misy kominka wlewa się wodę, dodając do niej kilka kropli pachnącego olejku. Ilość jest zależna oczywiście od wielkości kominka i osobistych preferencji. Im więcej kropel, tym intensywniejszy zapach. Pod misą kominka znajduje się specjalnie przeznaczone miejsce na podgrzewacz. To dzięki niemu zapach może się rozprzestrzeniać. Jednocześnie obecność świeczki stwarza niepowtarzalny klimat w domu i cieszy oko. Tak więc kominki nie tylko nadają pomieszczeniom zapach, ale także stanowią doskonałą ozdobę wnętrz.
Szeroki wybór olejków zapachowych do domu oraz wyjątkowe kominki do olejków znajdziesz na Pachnacaszafa.pl. Sklep oferuje także zestawy kominków i olejków, które pomogą Ci wkroczyć w świat aromatów i utrzymać piękny zapach w domu.

Nawilżacze, dyfuzory i inne sposoby na olejki zapachowe

Na rynku możesz znaleźć także nawilżacze powietrza, które umożliwiają stosowanie olejków zapachowych poprzez dodanie ich do wody wewnątrz urządzenia. To rozwiązanie potrafi być bardzo efektywne, jednak nie jest możliwe do uzyskania w każdym modelu nawilżacza. Przed użyciem nawilżacza w takim wydaniu przeczytaj ulotkę, bo producent z pewnością wspomniał o tej kwestii. Jest to dobra opcja dla tych, którzy szukają zarówno urządzenia do nawilżania powietrza, jak i do rozprowadzania aromatu.
Specjalnie do rozpylania olejków wyprodukowano dyfuzory. W sklepach znajdziesz ich różne rodzaje, jednak na wyróżnienie zasługują dyfuzory, które rozpylają olejki zapachowe bez użycia wody i temperatury, robiąc to jedynie za pomocą specjalnie wyprodukowanej szklanej misy. Dzięki nim możesz wykorzystać cały olejek bez podgrzewania go. Kontakt z temperaturą jest szczególnie istotny, jeśli używasz olejków eterycznych. Część z nich po podgrzaniu traci cenne właściwości. Nebulizatory tego typu działają efektywnej niż nawilżacze i kominki, a więc są polecane do dużych pomieszczeń.
Z domowych sposobów na rozpylanie olejków na uwagę zasługują klasyczne nawilżacze na kaloryfery, które sprawdzą się na początku, kiedy jeszcze nie wiesz, czy dany zapach jest dla Ciebie. Dodanie olejku do wody działa podobnie jak w przypadku kominka, ale ze względu na położenie nawilżacza jego skuteczność jest oczywiście mniejsza.

Kąpiele z olejkami

Jeśli producent przewiduje taką możliwość, warto wziąć pachnące olejki ze sobą do kąpieli. Taka kąpiel to prawdziwa uczta dla zmysłów! Potrafi ukoić zarówno ciało, jak i umysł. Doskonale sprawdza się po ciężkim dniu, zwłaszcza, jeśli użyjesz olejków powszechnie uchodzących za łagodzące napięcie i stres, jak olejek lawendowy. Szczególne działanie olejków na zmysły docenią zwłaszcza osoby mające skłonności do bólów głowy. Ich opinie poświadczają, że olejki potrafią zmniejszyć lub nawet usunąć dyskomfort. W dodatku kąpiel z olejkiem sprawia, że zapach unosi się w łazience jeszcze przez długi czas po wyjściu z wanny. Jeśli chcesz utrzymać zapach w łazience, możesz też skropić olejkiem świeży ręcznik i zwilżyć go, a następnie rozwiesić na kaloryferze.
Pamiętaj jednak, by do kąpieli stosować tylko olejki, co do których masz pewność, że są bezpieczne dla skóry. Niektóre bardzo silne stężenia, zwłaszcza olejków eterycznych, mogą mieć podrażniający wpływ na skórę.