Porady

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Ubranie dziecka to niełatwe zadanie, ponieważ zawsze należy wziąć pod uwagę zarówno to walory estetyczne danego ubioru oraz jego wygodę. Jeszcze większy problem pojawia się wówczas, gdy trzeba przygotować ubrania na dłuższe wyjście.

W co ubrać dziecko do przedszkola.

Rodzicom zawsze zależy na tym, aby ich dziecko wyglądało ładnie i modnie, jednak czy drogie, markowe ubrania dają możliwość swobodnej zabawy? Dzieci, a przede wszystkim dziewczynki, uwielbiają ładnie wyglądać, jednak jako rodzic musisz liczyć się z tym, że brudne, a nawet porwane ubranka to coś całkowicie normalnego i wobec tego musisz poszukiwać kompromisu w kontekście wyboru odpowiedniego odzienia dla swojego dziecka. Zatem jak ubrać dziewczynkę do przedszkola? Możesz założyć jej spódniczkę, ale pamiętaj, aby była wygodna, żeby dziecko mogło swobodnie biegać i bawić się. Do tego należy dodać podkoszulkę, bluzkę i bluzę. Dobrym rozwiązaniem będzie także tunika i legginsy. Teraz wiesz już jak możesz ubrać dziewczynkę, ale jak ubrać chłopca do przedszkola? Załóż mu wygodne dresy, podkoszulkę, koszulkę i bluzę tak, aby możliwe było zdejmowanie pojedynczych warstw ubrania. Ważne, aby dziecko mogło poruszać się bez przeszkód oraz nie martwiło się o to, że pobrudzi drogą bluzkę lub markowe spodnie. Ubrania do przedszkola nie powinny w żaden sposób krępować ruchów dziecka podczas zabawy. Ponadto zwróć uwagę na skład tkanin, z których zostały uszyte, ponieważ na pierwszym miejscu powinny znajdować się naturalne materiały, a zwłaszcza bawełna.

Ubrania bez guzików, suwaków i sznurówek

Jeśli po raz pierwszy jesteś rodzicem, to zapewne zastanawiasz się jak ubrać dziecko do przedszkola. Strój do przedszkola powinien być przede wszystkim wygodny. Ubranka, które są komfortowe dla dzieci to takie, które są: nieuciskające, niedrapiące, elastyczne oraz dostosowujące się do ciała. Tego typu produkty znajdziesz między innymi na stronie https://kidashka.pl/. Ponadto, ubrania do przedszkola nie powinny mieć żadnych guzików, sznurówek ani suwaków – dopóki dziecko nie nauczy się ich sprawnie obsługiwać. Ubrania powinny być przede wszystkim wygodne oraz łatwe do zdjęcia i założenia – co jest istotne np. gdy dziecko ma w przedszkolu leżakowanie lub, gdy wykonywane są zajęcia gimnastyczne. Przedszkolak z pewnością ucieszy się z tego, że udało mu się samodzielnie zdjąć i założyć dresowe spodenki, a problem z rozpięciem guzika w spodniach może sprawić np., że nie zdąży skorzystać z toalety, co z pewnością nie będzie dla niego miłą sytuacją. Z tego względu wszystkie ubrania, które zakładasz dziecku do przedszkola powinny być dostosowane do jego wieku tak, aby mogło stawać się coraz bardziej samodzielne.

Jakie ubrania do przedszkola przygotować na chłodniejsze dni?

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą? Jesień i zima to pory roku, kiedy zarówno młodsi, jak i starsi powinni ubierać się warstwowo, dlatego garderobę należy skompletować tak, aby umożliwiała tworzenie takich zestawów. W każdej szafie powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • Kurtka – nieprzemakalny płaszcz to coś, co powinno znaleźć się w szafie każdego przedszkolaka, ponieważ jesienią i zimą często zdarzają się nagłe i niespodziewane opady deszczu lub śniegu, a dziecko, które założy taką kurtkę z całą pewnością nie zmoknie na wycieczce. Taka kurtka musi oczywiście posiadać wygodne i proste w obsłudze zapięcie, a jej dodatkową zaletą będą elementy odblaskowe, dzięki którym przedszkolak będzie bardziej widoczny na drodze.
  • Rozpinana bluza z kapturem – oprócz kurtki bardzo ważna jest także ciepła bluza, najlepiej z kapturem, dzięki której możliwe będzie stworzenie kolejnej warstwy ubrania podczas spaceru, a jeśli dziecku w przedszkolu zrobi się cieplej, to maluch będzie mógł po prostu ściągnąć bluzę.
  • Nieprzemakalne buty. Przemoczone buty i mokre skarpetki to pierwszy krok do przeziębienia. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko czuło się komfortowo i na jesień oraz zimę kup mu wygodne trapery, kalosze, botki lub kozaki – jednak pamiętaj o tym, że obuwie na jesień powinno być ocieplone w mniejszym stopniu niż zimowe.