prezent ślubny
Porady

Jaki prezent ślubny dla kolegi z pracy?

Twój kolega z pracy niedługo zamierza zawrzeć związek małżeński i zastanawiasz się, jaki prezent możecie podarować mu wspólnie z całym zespołem? Upominki z okazji ślubu są naprawdę różne, ale jeżeli wasz kolega zasługuje na najlepszy, nie idźcie na łatwiznę. Koc czy standardowy zestaw sztućców to coś, o czym i tak pomyśli nie jeden wujek na weselu. W tym artykule podpowiadamy, jaki prezent ślubny dla kolegi z pracy może się sprawdzić.

Voucher na zakupy – idealny dla niezdecydowanych

Nie wiesz, co tak naprawdę można kupić na ślub? Wszystkie propozycje wydają Ci się nietrafione? A może znasz plany pana młodego, z którym pracujesz i wiesz, że w najbliższym czasie czekają go nie lada wydatki? Jeżeli taki stan rzeczy odpowiada Twojej sytuacji, zastanów się, czy najodpowiedniejszym pomysłem na ślubny prezent dla kolegi z pracy nie będzie po prostu voucher na zakupy w jego ulubionym sklepie. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ to sam pan młody wkrótce zdecyduje, na co wyda zebrane środki.

Kartę zakupową można ładnie zapakować i dołączyć do niej kartkę okolicznościową z podpisami wszystkich współpracowników. Ważne jest tu jednak, aby dobrze wybrać miejsce, w którym dokonasz zakupu vouchera – ten sklep musi oferować produkty, jakimi będą zainteresowani młodzi. W przypadku, gdy właśnie są w trakcie urządzania mieszkania, dobrym pomysłem będzie salon meblowy, a jeśli szukają celu na podróż poślubną – biuro turystyczne.

Jaki prezent na ślub dla kolegi z pracy? Postaw na pakiet podwójny!

Prezenty dla pary stały się popularne w Polsce kilka lat temu, ale nadal mimo upływu czasu nie wychodzą z upominkowej mody. Czy istnieje lepsza okazja na to, aby podarować komuś podwójny prezent niż wejście w związek małżeński? Upominek dla pary będzie świetnym pomysłem, jeżeli szukasz czegoś niezobowiązującego, ale jednocześnie chcesz, aby prezent od firmy został pozytywnie zapamiętany przez pana młodego.

Obecnie na rynku jest wiele ekonomicznych propozycji, które można spersonalizować. Idealne będą np. fartuszki czy kubeczki z personalizacją nawiązującą do imion pary młodej. Ciekawy pomysł stanowi też postawienie na ubrania i zakup np. dwóch pasujących koszulek, bluz czy swetrów dla pary. Tego rodzaju upominek podkreśla, że w pracy wszyscy cieszą się z decyzji pana młodego i życzą mu szczęścia na nowej drodze życia. Możemy również zaproponować lot szybowcem dla dwojga, jako że to prezent ślubny.

Kosz piknikowy – gadżet z charakterem

Ciekawą opcją na prezent ślubny jest też ozdobny kosz piknikowy, który nie tylko ciekawie się prezentuje, ale ma też praktyczny charakter. Tego rodzaju prezent ślubny doskonale nadaje się jako podarunek od współpracowników, a jednocześnie nie jest typowy czy nudny.

Jeżeli nie wiesz, co na prezent ślubny dla kolegi z pracy będzie najodpowiedniejsze, bo wydaje Ci się, że przyszły Pan Młody wszystko ma, gadżet z charakterem w postaci kosza piknikowego może być dobrą opcją. Taki prezent nie tylko będzie prezentować się bardzo estetycznie, ale też nadaje się do praktycznego zastosowania. Interesującym uzupełnieniem do takiego podarunku byłby kompaktowy zestaw sztućców czy duży, wygodny koc piknikowy.

Książka lub audiobook – tematyka związkowa jest zawsze na topie

Prezent ślubny dla kolegi z pracy może mieć też postać książki albo audiobooka. Jeżeli wiesz, że Twój znajomy jest molem książkowym lub lubi słuchać czegoś w samochodzie, postaw na tę opcję. Na rynku księgarnianym można znaleźć wiele interesujących tytułów, które doskonale nadają się na prezent ślubny. Nazwiska autorów książek o tematyce związkowej, które warto znać, to chociażby Jacek Pulikowski, Jerzy Grzybowski, ks. Piotr Pawlukiewicz czy Adam Szustak OP. Co do konkretnych tytułów – interesująca dla młodych małżonków może być książka „O miłości” ks. Pawlukiewicza, „Akrobatyka małżeństwa” Adama Szustaka OP lub „Nareszcie razem” Jerzego Grzybowskiego. Aby prezent był bardziej unikatowy, warto do książki wpisać odpowiednią dedykację, a w przypadku audiobooka – dołączyć kartkę okolicznościową z podpisami współpracowników i życzeniami.