Porady

Jakie mieszkanie kupić na wynajem?

Lokowanie wolnych środków finansowych w zakupione nieruchomości cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród inwestorów. Najczęściej zainteresowani są oni mieszkaniami, które mogą odsprzedać z zyskiem lub przeznaczyć na wynajem, czerpiąc z tego korzyści przez wiele lat. Pozostaje jednak kwestia, jakie mieszkanie kupić pod wynajem? Dowiedzmy się, jakie dokładnie czynniki warto wziąć pod uwagę.

Zgodnie z oczekiwaniami klienta

Na początku dobrze określić, do jakiej grupy docelowej ma być skierowana oferta najmu mieszkania. Inne bowiem wymagania mają osoby, które do danej miejscowości przyjeżdżają pracować, a inne studenci, rodziny z dziećmi czy nawet seniorzy. Problem polega na tym, inwestorzy, którzy znajdują się dopiero na etapie planowania inwestycji, nie są w stanie określić konkretnej grupy docelowej najemców. W takim przypadku należy kierować się ogólnymi oczekiwaniami potencjalnych lokatorów. Choć inwestycja w nieruchomości na wynajem ma charakter wieloletni, to jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie wymagania będą mieli klienci za kilka czy kilkanaście lat. Dlatego też pod uwagę bierze się obecnie panujące na rynku trendy.

Zastanawiając się, jakie mieszkanie pod wynajem będzie najlepsze, warto postawić się w miejscu potencjalnego lokatora. Czego oczekuje większość z nich? Przede wszystkim stosunkowo dużego metrażu – dziś już niewiele osób decyduje się mieszkać w kawalerce. Mieszkanie powinno więc mieć minimum 40 metrów kwadratowych. Co więcej, powinno być ono odnowione. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Nabywca ma bowiem pewność, że wszelkie instalacje działają w sposób bezpieczny i prawidłowy, a samo mieszkanie wpisuje się w obecnie panujące trendy. Dobrze, jeśli mieszkanie posiada balkon, choć wcale nie musi być on bardzo dużych rozmiarów. Zakup mieszkania od dewelopera przynosi jeszcze jedną bardzo ważną dla inwestora korzyść. Mianowicie nieruchomość ma „czystą kartę” – nie znajdują się w niej rzeczy osobiste poprzedniego właściciela, a w księgach wieczystych panuje należyty porządek. Mieszkania deweloperskie można zakupić zarówno za gotówkę, jak i na kredyt.

Gdzie kupić mieszkanie na wynajem?

Myśląc o tym, jakie mieszkanie na wynajem będzie dobrym wyborem, nie można zapomnieć o jego okolicy. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaka miejscowość będzie najlepsza na zakup mieszkania na wynajem? Zasadniczo największe szanse na wynajęcie mieszkania, a tym samym na zarabianie na nim, inwestor ma wtedy, gdy jest ono zlokalizowane w dużych ośrodkach miejskich. Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się miasta wojewódzkie, na przykład Wrocław. Tam bowiem znajdują się liczne uczelnie wyższe, a także zakłady pracy. Niemniej jednak warto kupić mieszkanie, które położone będzie stosunkowo blisko centrum miasta, lecz z drugiej strony zapewni poczucie intymności. Wokół powinny znajdować się parki i bulwary, a więc sporo zieleni. Jest to dobra okolica zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i studentów, którzy często potrzebują ciszy i spokoju do nauki. Z drugiej strony dostęp do miejskich rozrywek również jest bardzo istotny z punktu widzenia osoby w niemal każdym wieku. Co więcej, wiele zakładów pracy, szkół czy uczelni zlokalizowanych jest właśnie w okolicach centrum miasta. Decydując się na zakup mieszkania na wynajem w jego okolicach, inwestorzy mogą nie tylko szybko znaleźć najemców, ale i podnieść ceny najmu.

Chcąc kupić mieszkanie, które ma przynosić dochody przez długi okres czasu, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://hb1820.pl/mieszkania/. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby zainwestować w nieruchomość we Wrocławiu – mieście, które rok w rok odnotowuje napływ nowych mieszkańców. Ci zaś szukają właśnie mieszkań, które mogliby wynająć. Nie ulega wątpliwości, że nieruchomości są obecnie jednym z produktów inwestycyjnych, który przynosi najwyższe zyski. Niemniej jednak kluczowy jest wybór właściwego mieszkania, co pozwoli uniknąć problemów ze znalezieniem lokatorów.