drukarka
Porady

Jakie sygnały wysyła drukarka, kiedy potrzebuje naprawy?

Drukarki są urządzeniami, z których ludzie korzystają na co dzień. Ułatwiają pracę biurową oraz dają niezależność i wygodę. Jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż ciągłe korzystanie z punktów ksero. W ten sposób można zaoszczędzić zarówno pod względem czasowym, jak i pieniężnym.

Niestety, te sprzęty należą do urządzeń, które lubią się psuć w najmniej oczekiwanych momentach. Zastanawiasz się, jakie sygnały wysyła drukarka, kiedy potrzebuje naprawy? Dzisiaj przedstawimy Ci kilka z nich, o których użytkownicy mówią, że występują najczęściej.

Drukarka nie drukuje

Jeżeli toner jest prawidłowo zamontowany, w podajniku znajduje się papier, a pokrywa została w odpowiedni sposób zamknięta, a mimo to drukarka po naciśnięciu przycisku “Drukuj” nie wykonuje żadnej czynności, najprawdopodobniej doszło do jej awarii. Można być ona spowodowana przyczyną naturalna, w tym długim okresem użytkowania urządzenia bądź zależeć od zewnętrznych czynników, np. przepięcia w sieci elektrycznej. W takiej sytuacji najlepiej udać się do serwisu, który dokładnie zbada problem i zastosuje optymalne rozwiązania naprawcze. Pamiętaj, że naprawa jest zdecydowanie tańsza od zakupu nowego egzemplarza, warto więc się na nią zdecydować.

Nieprawidłowe drukowanie

Krzywy bądź rozmazany tekst, brak niektórych literek i elementów obrazka lub blady wydruk to jasny sygnał, że drukarka nie działa prawidłowo. Przede wszystkim takie sytuacje pojawiają się, gdy pojemnik z tuszem jest nieprawidłowo zamontowany we wnętrzu konstrukcji. Należy go niezwłocznie wyjąć, aby nie ryzykować dalszymi uszkodzeniami urządzenia i udać się do serwisu, gdzie specjaliści założą go w poprawny sposób.

Nieprawidłowe drukowanie to często wynik przechowywania kartridża w złych warunkach. Aby tonery zachowały swoje właściwości i wykazywały efektywne działanie, konieczne jest zadbanie o prawidłową temperaturę oraz wilgotność powietrza. Jeżeli to zlekceważysz, właściwości fizykochemiczne toneru zostaną bezpowrotnie utracone Inną przyczyną nieodpowiedniego drukowania są błędne ustawienia drukarki.

Drukarka hałasuje

O tym, czy drukarka jest w pełni sprawna, świadczyć mogą odgłosy, które wydaje podczas pracy. Dziwne dźwięki czy buczenie najczęściej wynikają z zabrudzenia. Podczas pracy do urządzenia dostają się kurz, pył i różnego rodzaju zanieczyszczenia podchodzące z otoczenia. Wnętrze drukarki często brudzą resztki tonera czy pyłu papierowego. Wszelkie zabrudzenia przyklejają się do wewnętrznych elementów, które odpowiadają za efektywne i prawidłowe działanie, takich jak rolki, styki elektroniczne czy chociażby różnego rodzaju zębatki. Jedyną metodą niwelowania problemu wynikającego ze zbyt dużej ilości zanieczyszczeń jest dokonanie kompleksowego czyszczenia drukarki przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz preparatów.

Naprawa drukarek – Ełk

Czasami naprawdę nie warto samodzielnie naprawiać urządzenia, ponieważ takim działaniem można spowodować więcej szkód niż korzyści. Najlepszym sposobem na zapewnienie sprzętowi powrotu do jej pierwotnego stanu jest oddanie jej w ręce specjalistów zajmujących się naprawą drukarek w Ełku. Fachowcy dobiorą metody naprawy dopasowane do specyfiki danego problemu, a wieloletnie doświadczenie nauczyło ich radzić sobie nawet z najtrudniejszymi do usunięcia usterkami.