Porady

Narty last minute w Courmayeur

Od lat numerem jeden dla narciarzy pozostają Alpy. Trudno się temu dziwić. Znaczna część Włoch pokryta jest górami, co daje niesamowicie duże możliwości. Liczne, atrakcyjne trasy, piękne widoki i najlepsze ośrodki narciarskie znajdziemy właśnie tam. Wybór jest szeroki i zależy od preferencji oraz stopnia zaawansowania. Górna Adyga i Wenecja Euganejska to rejony, w których znajdują się Dolomity wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejscem, gdzie sztuczne naśnieżanie to rzadkość, a zima trwa nawet 9 miesięcy, jest miasteczko Livigno, położone w strefie wolnocłowej. Jeżeli chcesz szusować także po szwajcarskich stokach, możesz wybrać Dolinę Aosty, na której terenie znajdują się czterotysięczniki oraz lodowce. Na szczególną uwagę zasługuje jednak położone u stóp Mont Blanc – Courmayeur.

 

Courmayeur

 

U stóp masywu Mont Blanc znajduje się położony w dolinie Val d’Aosta prestiżowy ośrodek narciarski Courmayeur. Jeżeli poszukujesz miasteczka, w którym panuje niezwykle alpejska atmosfera, dobrze trafiłeś. O miejscu dużo mówi sława, jakim cieszy się on wśród lokalnych mieszkańców. Do Courmayeur przybywają w głównej mierze włoscy turyści. Nic dziwnego, że cenią sobie to magiczne miejsce. Urokliwa starówka, liczne restauracje sprawiają, że miejsce to cieszy się nie tylko powodzeniem ze względu na trasy narciarskie, ale i atrakcje typowo turystyczne. Główne miejscowości w okolicy, w których znajdziesz miejsca noclegowe i szeroką ofertę gastronomiczną to Courmayeur, La Thuile i Pre-Saint Didier.

 

Warunki narciarskie

 

To doskonale miejsce dla narciarzy średniozaawansowanych, którzy chcą poczuć się bezpiecznie na trasach dostosowanych do ich umiejętności. Trasy narciarskie i wyciągi rozciągają się na stokach wysokości ok. 1220 – 2700 m n.p.m. Zatem w okresie od października do kwietnia możesz liczyć na bardzo dobre warunki narciarskie. Dodatkowo naśnieżane są stoki południowe oraz te niżej usytuowane. Jeżeli chodzi o całosezonową możliwość jazdy na nartach i snowboardzie, dotyczy ona wysokości 2500 m. Centralny punkt to Plan Checrouit, na który kursuje kolejka liniowa z Courmayeur. Do dyspozycji narciarzy pozostaje 36 km tras, z czego 10 km to trasy łatwe, 22 km to trasy średnie, a dla bardziej wymagających znajdują się także 4 km tras trudnych.

Cresta Youla – Zerotta to najdłuższa trasa licząca 7 km. Najtrudniejsza natomiast jest Competizione o długości 0,8 km i różnicy poziomów 285 m. Jeżeli jesteś początkujący, ale nie boisz się stromych tras, z pewnością znajdziesz jakąś dla siebie. Na początek proponujemy wybór trasy pod najwyższym wyciągiem w Entreves, tam śnieg masz zagwarantowany. Dla średniozaawansowanych również dobra wiadomość – w zasadzie cały teren w Courmayeur będzie doskonały. Koniecznie wypróbuj trasy w Val Veny oraz tereny poza trasatami w Vallée Blanche. Jeśli należysz do narciarzy zaawansowanych, warto wypróbować wspomnianą najtrudniejszą trasę czarną – Competizione. Jest to miejsce na lodowcu Toula z Punta Helbronner do Pavillon. Jeśli lubisz zjazdy w dozwolonych do jazdy miejscach, ale poza wyznaczonymi trasami, na atrakcyjne tereny możesz liczyć z Cresta d’Arp w kierunku Val Veny lub w kierunku Youla do Thuile.

 

Narty last minute w Courmayeur

 

Alpy Włoskie, a w szczególności ośrodek Courmayeur to narciarski raj! Zachęciła Cię wizja wypoczynku w urokliwym miasteczku o alpejskim charakterze i szusowania ze zboczy masywu Mont Blanc? Ruszaj do Courmayeur, które pokochali włoscy narciarze. Czekają tam na Ciebie piękne, długie trasy narciarskie oraz szereg atrakcji turystycznych od ślicznych uliczek starówki rozpoczynając, na atrakcyjnych lokalach gastronomicznych kończąc. Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy NaStok.pl, dedykowanej ludziom z pasją do gór i nart. Firma ta oferuje bardzo atrakcyjne wyjazdy na narty last minute w Courmayeur. Nie ma wątpliwości co do tego, że Courmayeur na końcu doliny Aosta, obok tunelu Mont Blanc z Chaonix to wymarzone miejsce na zimowy urlop.