Porady

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn

Na przestrzeni dziejów ludzie ze wszystkich kultur używali afrodyzjaków z nadzieją, że te pomnożą pożądanie między kochankami. Do dziś niektóre produkty zachowały reputację wzmacniaczy libido. Czy to mit? Oczywiście, że nie! Dowody na to można znaleźć w badaniach naukowych, które jasno wskazują, że pewne rodzaje żywności i składniki w nich zawarte mogą przynieść korzyści dla życia seksualnego. Więcej na ten temat przeczytasz na: https://www.miastokobiet.pl/afrodyzjaki-ranking/.

Czytaj dalej, a dowiesz się jakie afrodyzjaki naturalne wspomogą Twoje wybryki w sypialni i pobudzą libido obu partnerów:

  1. Arbuz

Ten lubiany owoc zawiera likopen i cytrulinę. Oba składniki zwiększają poziom kwasu azotowego w organizmie oraz rozluźniają naczynia krwionośne, co powoduje efekt podobny do tego, jaki jest skutkiem zażycia środków na potencje. To jakie są naturalne afrodyzjaki i na czym polega ich działanie, bardzo często może być porównane swoim działaniem z syntetycznymi środkami. Jednak działanie arbuza nie jest tylko ograniczone do mężczyzn. Owoc zwiększa popęd płciowy także u kobiet.

 

  1. Papryczki chilli

Wiemy, że kapsaicyna, czyli związek chemiczny, który nadaje chilli ich ostrość, wspomaga uwalnianie się hormonów wywołujących dobrego samopoczucie. Oczywiście mowa tu o endorfinach. Ale czy wiesz, że kapsaicyna może także zwiększać libido? Biorąc pod uwagę wiele udowodnionych korzyści płynących ze spożywania tego warzywa, warto uczynić go składnikiem wspólnej kolacji. Pamiętajcie jednak, aby dobrze umyć ręce przed dotknięciem wrażliwych miejsc.

  1. Korzeń maca

Maca, czyli peruwiańskie warzywo korzeniowe, jest zaliczane do zaszczytnego grona superfoods. Jego działanie obejmuje także wpływ na libido. Co więcej, jedno z badań udowodniło, że korzenie maca to także naturalne afrodyzjaki, mogące pomóc w zwiększeniu pożądania seksualnego u osób przyjmujących leki przeciwdepresyjne, które często wpływają na obniżanie popędu. Dodatkowo maca zawiera argininę, która jest powiązana z podwyższaniem poziomu testosteronu, a to w sferze łóżkowej jest ważne dla obu płci.

  1. Szparagi

Nie chodzi tutaj tylko o falliczny wygląd tej rośliny. Szparagi ze względu na bardzo wysoką zawartość witaminy E zwiększają przepływ krwi i tlenu do genitaliów. To włókniste warzywo zawiera także wysoki poziom potasu, który jest ściśle powiązany z wytwarzaniem hormonów płciowych.

 

  1. Ciemna czekolada

Ciemna czekolada zawiera fenyloetyloamine – związek, który w czystej postaci działa na ludzki mózg w sposób porównywany z amfetaminą. Substancja ta wspomaga uwalnianie hormonów dopaminy i noradrenaliny, co wywołuje uczucie euforii i rozbudza zmysły.

  1. Miód

Stary, dobry miód jest używany jako naturalny wzmacniacz libido od niepamiętnych czasów. Pomimo tego, że nie ma zbyt wielu naukowych dowodów na jego afrodyzjakalne właściwości, to zawiera bardzo dużo mikroelementu, jakim jest bor. Ten pomaga w regulacji poziom hormonów i tlenku azotu, co wspomaga przepływ krwi podczas pobudzenia. Dodatkowo wszechstronność tego składnika pozwala, aby afrodyzjaki w kuchni były jak najczęstszym gościem.

  1. Ostrygi

Jaki jest najlepszy afrodyzjak? Dla wielu to właśnie ostrygi są odpowiedzią na to pytanie. Mówi się, że Casanova zjadał ich 60 dziennie, więc jest to jakaś rekomendacja. Ostrygi i inne rodzaje małż mają udowodnione właściwości wzmagające pożądanie. Zawierają one kwas D-asparaginowy, który jest bardzo ważny w produkcji hormonów płciowych. Ostrygi są także bardzo bogate w cynk, a jego niski poziom prowadzi do spadku popędu płciowego u mężczyzn, a nawet może prowadzić do zaburzeń płodności i impotencji.

  1. Żeń-szeń

Ten popularny element medycyny chińskiej jest szeroko stosowany od wielu stuleci w zapobieganiu niskiego libido i zaburzeniom funkcji seksualnych u mężczyzn i kobiet. Badania wykazały, że korzeń żeń-szenia dwukrotnie skuteczniejszy w poprawie erekcji niż kontrolne placebo. Inne badanie wykazało również jego wpływ na poprawę podniecenia seksualnego u kobiet.

 

  1. Trufle

Te cenne grzyby zawierają androstenon i androsenol, czyli naturalne feromony nadające im ich charakterystyczny, piżmowy zapach, który działa pobudzająco na sferę pożądania. Najlepsze afrodyzjaki to takie, które rozbudzają zmysły także na talerzu, a trufle zdecydowanie plasują się w tym gronie.

  1. Stek wołowy

Udowodniono, że spożycie steku może wpłynąć na zwiększenie poziomu podniecenie u kobiet. Dzieje się tak, ponieważ czerwone, chude mięso zauważalnie wpływa na poziom dopaminy i noradrenaliny w organizmie. Jest również bogate w cynk, co może czynić z niego także potencjalny afrodyzjak dla mężczyzn.