Porady

Olejki do masażu erotycznego – w czym tkwi ich sekret?

Masaże erotyczne są jednym ze sposobów na grę wstępną. Polegają na zmysłowym dotykaniu ciała przez partnerów w atmosferze intymności i wysokiego podniecenia. Ich przeprowadzenie nie wymaga znajomości specjalnych technik masażu, jednak ważne, by zadbać o odpowiednie nawilżenie. Służą ku temu aromatyczne produkty o różnorodnych właściwościach. W czym tkwi ich sekret i jakie olejki do masażu erotycznego wybrać?

Olejki do masażu erotycznego troszczą się o zmysły

Właściwości poszczególnych olejków do masażu erotycznego zależą od ich składu. W większości przypadków substancje te mają formułę gęstej cieczy. Sprawia to, że nie pozostawiają one na skórze uczucia lepkości, lecz wręcz przeciwnie. Powodują, że staje się ona aksamitna i nawilżona. W efekcie stosowania olejków dłonie sprawniej przesuwają się po ciele. Partnerzy mają wrażenie, jakby ich skóra muskana była przez palce drugiej osoby. Dzięki temu atmosfera w sypialni jest maksymalnie podkręcona.

Wybrane olejki do masażu erotycznego wzbogacone są o składniki specjalne, które oddziaływać mają na zmysły kochanków. Niektóre z nich posiadają pociągający zapach, inne są z kolei jadalne. Tworzy to możliwość wszechstronnego wykorzystania olejków podczas masażu. Dotykanie ciała partnerki może zamienić się w seks oralny, wzbogacony o słodki smak. Co ciekawe, wybrane produkty zawierają również feromony. Te w szczególny sposób oddziałują na umysł kobiet, zwiększając ich ochotę na seks i zmieniając postrzeganie partnera, jako bardziej atrakcyjnego.

Część z produktów do masażu erotycznego może służyć jednocześnie jako lubrykant. Wszystko za sprawą wodnistej formuły, która wspiera kochanków w trakcie seksu i dba o prawidłowe nawilżenie stref intymnych. Co ze zmywaniem olejków z ciała? Te z łatwością spływają pod wpływem wody. Po użyciu wystarczy wziąć prysznic, by pozbyć się resztek produktu ze swojej skóry.

Korzyści ze stosowania olejków do masażu erotycznego

Wykonanie masażu erotycznego jest kwintesencją przyjemności. To niezwykle intymne doznanie pomaga przełamać niepewność w łóżku i dokonać kolejnego kroku w relacji. Stosując przy tym olejki do erotycznego masażu, wzbogaca się stosunek o dodatkowe przeżycia. Nawilżona skóra jest wrażliwsza na dotyk, a widok mokrego ciała pobudza zmysły. Stosowanie produktów znacząco intensyfikuje doznania oraz poprawia kondycję skóry. Zawarte w niektórych olejkach składniki pozytywnie wpływają na stan nawilżenia ciała, redukując popękany naskórek.

Olejki ułatwiają także zrelaksowanie się osobom o niskim libido. Zawarte w nich aromaty działają uspokajająco, a w połączeniu ze zmysłowym dotykiem partnera, redukują stres i pozytywnie wpływają na chęć zbliżenia. Mogą być także wsparciem dla kobiet, które dotąd nie potrafiły w pełni cieszyć się życiem erotycznym. Stosowanie olejków z feromonami powoduje, że mogą one odczuwać wyższą satysfakcję i podniecenie podczas zbliżenia.

Jakie olejki do masażu erotycznego wybrać?

Wybór olejków uzależniony jest od pożądanych efektów. Na początek dobrze jest zdecydować się na warianty klasyczne, wzbogacone o atrakcyjny zapach lub smak. Do wyboru są różnorodne kompozycje – od aromatów kwiatowych, poprzez wanilię, aż do woni owoców. Z czasem w sypialni można testować nieco bardziej pikantne pozycje. Warto sprawdzić, jak na partnerkę zadziała olejek z feromonami, bądź w jaki sposób skończy się zabawa z produktem służącym jednocześnie za lubrykant. Możesz sprawdzić też ranking TOP 5 najlepszych olejków erotycznych do masażu, przedstawiający propozycje produktów, którymi warto się zainteresować. Oprócz konkretnych nazw produktów sprawdzisz w nim właściwości każdego z olejków.

Jeśli dotąd nie próbowałeś masażu erotycznego, koniecznie się na niego zdecyduj. Dotykanie stref erogennych w wyjątkowy sposób oddziałuje na zmysły, a dzięki olejkom do masażu zbliżenie staje się jeszcze bardziej intensywne. Masaż erotyczny można wzbogacić o wyjątkowe zapachy lub wpływające na podświadomość feromony – wszystko zależy od tego, jaki olejek wyląduje w Twojej sypialni.