Motoryzacja

Wyrzynarka do opon – jaka najlepsza?

W serwisach wulkanizacyjnych oprócz wielu istotnych sprzętów pomocnych w naprawie wadliwych pojazdów niezbędnym urządzeniem jest odpowiednia wyrzynarka do opon. Pomaga ona odtwarzać rzeźbę bieżnika, kiedy potrzebna jest jego rekonstrukcja oraz skutecznie regeneruje powstałe uszkodzenia. Na rynku istnieje wielu producentów oferujących liczne nacinarki do opon – czym jednak kierować się podczas jej zakupu i na co zwracać uwagę, by wybrać najlepszy sprzęt? W dokonaniu właściwego wyboru pomoże Ci poniższy artykuł.

Wycinarka do opon – właściwości

Nacinarka do opon skutecznie pomaga w rekonstrukcji i regeneracji bieżnika, ale nie tylko. Urządzenie, które jest niezbędnikiem każdego wulkanizatora, dzięki dobrej obsłudze potrafi odtworzyć właściwy stan bieżnika, tym samym ułatwiając przyczepność opon do drogi.

Jak wygląda wyrzynarka do opon od strony technicznej? Jest to maszynka zakończona długim przewodem, który podłącza się do prądu. Wyposażona została w różne nożyki pomagające uzyskać właściwy kształt  i wzór bieżnika opony.

Jaką nacinarkę do opon wybrać?

Wycinarka do opon, choć wykorzystywana przez specjalistów, wcale nie jest mechanizmem skomplikowanym. Zbudowana została ze średniego transformatora, do którego przymocowane są różne nożyki. Na rynku dostępne modele mają wyrzynarki o różnej mocy np. o czterostopniowej regulacji temperatury lub nawet takie posiadające 8-stopniową skalę. Wybrana siła w połączeniu z precyzją wulkanizatora pozwala osiągnąć większe i lepsze efekty w rekonstrukcji opon.

Istotną kwestią we właściwym wyborze odpowiedniej wyrzynarki do opon jest jej wygoda. Do zabiegów z pewnością wulkanizator potrzebuje dużo przestrzeni, która da mu komfort i właściwe warunki do pracy. Pomocny w tym będzie wybór urządzenia z długim kablem ułatwiającym jego pracę. Dzięki dłuższemu przewodowi uniknie się niechcianych pomyłek spowodowanych ograniczonym sposobem manewrów. Kable wielu nacinarek do opon sięgają nawet do 240 cm długości. Dodatkowo, by usprawnić sobie pracę, warto zwrócić uwagę na ergonomię sprzętu wyrzynającego np. na samą  rękojeść. Jej uchwyt powinien pewnie leżeć w dłoni, pozwalając na doskonalenie techniki pracy.

Niektóre z nacinarek do opon wyposażone są w dodatkowe kieszenie umożliwiające przechowywanie nożyków. Jeśli wybrany przez Ciebie sprzęt nie posiada takiego dodatku, warto byś się w niego ubezpieczył – specjalny schowek pomoże w  bezpiecznym przetrzymaniu tych ostrych, drobnych elementów.

Jaka wyrzynarka do opon? Zwróć uwagę na BHP

Jeśli dokonałeś już wyboru właściwej wyrzynarki do opon, dobrze byś pamiętał o odpowiednim jej używaniu. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w niektórych przypadkach może skończyć się tragicznie. W co się ubezpieczyć, by zapewnić sobie ochronę przed uszkodzeniami?

  1. Rękawice

Ten element powinien być absolutną koniecznością we właściwym używaniu urządzenia nacinającego opony. Dzięki grubemu materiałowi, rękawiczki do pracy z wyrzynarką chronią ręce przed ewentualnym zranieniem się.

  1. Włącznik chroniący przed przegrzaniem

Niektóre z wyrzynarek do opon posiadają specjalny przycisk,który zapobiega niechcianemu przegrzaniu się urządzenia – działa on  w sposób automatyczny.

  1. Certyfikat/oznaczenie GS

Dobrze, jeżeli urządzenie, które Cię zainteresowało posiada oznaczenie CS – jest ono wyznacznikiem bezpieczeństwa konkretnej wycinarki. Taki certyfikat daje pewność spełnienia wszelkich wymogów ustalonych na rynku.

Nacinarka do opon – producenci

Znając już niezbędne cechy, jakie powinna spełniać odpowiednia wyrzynarka do opon gwarantująca precyzję wykonania i pełne bezpieczeństwo, możesz przystąpić do zakupów. Jednym ze sklepów oferujących wysokiej jakości wyrzynarki do opon jest https://sklep.tiptopol.pl/wyposazenie-warsztatow.html. W sklep.tiptop.pl znajdziesz niezbędne i w pełni profesjonalne sprzęty każdego wulkanizatora w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych stawkach.