Dom i ogród

Zalety pościeli bambusowej

Jeżeli cenisz sobie wysokiej jakości tkaniny, to ten temat z całą pewnością Cię zainteresuje. Do tej pory w sypialniach przeważały materiały bawełniane, jednak obecnie pościel bambusowa zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników i zaczyna pojawiać się w wielu domach.

 

Czym cechuje się pościel bambusowa?

Przede wszystkim warto wspomnieć czym jest bambus. Jest to unikalna roślina, wyróżniająca się trwałością, lekkością i szybką odnawialnością. Włókna z bambusa wykorzystywane są w wielu branżach gospodarczych, np. w transporcie lub branży spożywczej. Obecnie coraz częściej ta roślina używana jest do produkcji tekstyliów. Pościel bambusowa to stosunkowo nowa kategoria na polskim rynku, jednak bardzo szybko zyskała sobie sympatię użytkowników. Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim dlatego, że pościel bambusową cechuje się kilkoma charakterystycznymi elementami, wpływającymi na jakość snu. Materiał wykonany z tego surowca nie elektryzuje się oraz posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Ponadto jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Jednak największą zaletą pościeli bambusowej jest jej higroskopijność. Co to oznacza? Będzie ona bardzo dobrze absorbowała wilgoć i oddawała parę wodną na zewnątrz. Zapewne myślisz, że pościel bawełniana również posiada taką cechę. Owszem, jednak w przypadku pościeli bambusowej następuje to czterokrotnie lepiej.

 

Dlaczego pościel bambusowa jest tak wyjątkowa?

Pościel bambusowa wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim tym, że jest bardzo miękka w dotyku. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad zakupem pościeli za pośrednictwem sklepu internetowego, to zakup tego rodzaju będzie trafionym pomysłem. Ponadto, pościel bambusowa posiada także inne właściwości, które z pewnością Cię zaskoczą:

  • Termoregulacja – włókna bambusa pozwalają na dużo lepszą termoregulację, niż tkaniny bawełniane. Dodatkowo pościel wykonana z włókien bambusowych bardzo szybko pochłania wilgoć, dzięki czemu możesz spać komfortowo, nawet w upalne, letnie dni. Kołdra wykonana z tej rośliny potrafi obniżyć temperaturę w łóżku nawet o 3 stopnie, przez co możesz wygodniej odpoczywać. Natomiast, gdy nadejdą chłodne, zimowe wieczory i noce, pościel bambusowa zatrzymuje ciepło. Bardzo ważne jest także to, że tego rodzaju pościel ułatwia skórze oddychanie. Dzięki tej właściwości osoby borykające się z problemami podrażnień i uczuleń będą mogły w końcu spać spokojnie, bez obaw, że obudzą się z nieprzyjemnymi śladami na skórze.
  • Miękkość – to kolejny powód, dla którego warto kupić pościel bambusową. Materiał wykonany z włókien bambusa jest niezwykle miękki, w przeciwieństwie do innych materiałów, które należy odpowiednio pielęgnować, aby uzyskać taki efekt. Pościel tego typu nie wymaga żadnego wyjątkowego traktowania – po prostu jest miękka. Jak to możliwe? Dzieje się tak, ponieważ włókno bambusowe układa się pod odpowiednim kątem, co powoduje przyjemne uczucie podczas dotykania. Nawet po wypraniu pościeli z bambusa w zwykłym proszku będziesz mógł nadal cieszyć się niesamowitą miękkością.
  • Antybakteryjność – pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny w łóżku, co jest przydatne szczególnie dla osób zmagających się z infekcjami. Dzięki tej zalecie pościeli bambusowej pranie nie musi być przeprowadzane tak często, jak robiłeś to do tej pory. Ta cecha odpowiada także za to, że nieprzyjemne zapachy wytwarzają się dużo wolniej. Dzieje się tak, ponieważ odpowiedzialne są za nie bakterie, które na tym włóknie nie mają szansy się rozwijać. Tego typu pościel będzie idealna, gdy chcesz, aby Twoje pomieszczenie było możliwie sterylne oraz wolne od różnego rodzaju alergenów i roztoczy. Pokój wyposażony w taką pościel będzie idealnym miejscem do zamieszkania dla alergików oraz astmatyków, potrzebujący do swobodnego oddychania czystego powietrza.

Wymienione wyżej cechy pościeli bambusowej sprawiają, że jest ona wyjątkowa i bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencyjnych materiałów, dlatego warto rozważyć jej zakup.