Elektronika

Jaki tusz do drukarki HP 3525?

Drukarki są dziś obecne niemal na każdym kroku: w biurach, firmach, w sklepach i naszych domach. Jedne mniej zaawansowane, inne – wyposażone w wiele przydatnych funkcji, jednak łączy je jedno: ułatwienie nam codziennego funkcjonowania, nauki oraz pracy z różnymi dokumentami czy projektami. Urządzenia drukujące, zarówno te wykorzystujące technologię laserową i tonery, jak i te, które tworzą wydruki za pomocą atramentu, np. HP DeskJet Ink Advantage 3525, do poprawnego działania potrzebują materiałów eksploatacyjnych. Jednak ze względu na to, jak szeroki jest wybór produktów dostępnych na rynku drukarek, czasem bardzo ciężko znaleźć komplet kartridży, który będzie pasował do naszego urządzenia. Chcąc ułatwić Ci nieco poszukiwania, odpowiedź na pytanie o najlepszy tusz do HP 3525 znajdziesz w tym artykule.

 

HP 3525 – tusze, funkcje i zastosowanie

 

Zanim przejdziemy do przedstawienia szczegółów dotyczących stosowanych w HP DeskJet Ink Advantage 3525 tuszy, warto wcześniej nieco przybliżyć sam sprzęt.

Prezentowany tutaj model marki Hewlett Packard poza standardowym oznaczeniem modelowym jest spotykany także pod nazwą techniczną CZ275C. To urządzenie wielofunkcyjne, tzw. all-in-one, spełniające jednocześnie funkcję drukarki, skanera i kserokopiarki. Zaawansowane technologie wykorzystane przez producenta podczas budowy tego urządzenia sprawiają, że jest ono bardzo szybkie. Umożliwia ono wydruk do 8 stron na minutę w czerni oraz 7,5 strony na minutę w kolorze. Wysoka rozdzielczość druku to znak rozpoznawczy tej drukarki. Dodatkowo została ona wyposażona w opcję automatycznego druku dwustronnego, czytelny ekran dla łatwiejszej obsługi i kartę sieciową, która sprawia, że możemy używać tego sprzętu, korzystając z dowolnego komputera, poprzez sieć Wi-Fi.

 

Ze względu na swoją konstrukcję i zalecane obciążenie nie większe niż 1000 stron na miesiąc, jest to rozwiązanie, które doskonale nada się do domu lub niewielkiej firmy, w której nie drukuje się zbyt dużo.

 

Jak wspomnieliśmy na początku, HP DeskJet 3525 to urządzenie atramentowe. Do drukowania wykorzystuje więc specjalne kartridże z tuszem, które występują w różnych wariantach.

 

HP DeskJet Ink Advantage 3525 tusze zamienniki i oryginalne – czym się różnią i które wybrać?

 

Producent opisanego powyżej modelu – marka Hewlett Packard – funkcjonuje na rynku już od wielu lat, dostarczając innowacyjne rozwiązania z zakresu urządzeń i akcesoriów drukujących i nie tylko. W swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę produktów o różnych zastosowaniach, w tym także tuszy przeznaczonych do oferowanych przez tę markę modeli drukarek.

 

W odróżnieniu od standardowych rozwiązań, DeskJet Ink Advantage 3525 wykorzystuje nieco inną technologię druku. Podczas gdy zazwyczaj w tego typu urządzeniach wykorzystywane są dwa kartridże, jeden z kolorem czarnym, a drugi wielokolorowy, w którym znajdują się 3 kolory (cyan, yellow i magenta), we wspomnianym modelu tusz kolorowy jest podzielony na 3 osobne kasety i każda z nich może zostać kupiona osobno lub w zestawie. Tusze do HP 3525 mają numer 655 i pasują nie tylko do tego jednego modelu sprzętu. Kody producenta to kolejno: CZ109A (czarny), CZ110A (cyan), CZ111A (magenta) i CZ112A (yellow).

 

Jeżeli planujesz wyposażyć HP DeskJet Ink Advantage 3525 w oryginalne tusze, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Charakteryzują się one wysoką wydajnością i gwarantują świetną jakość wydruku. Zanim oryginalne kartridże trafią do sprzedaży, są poddawane rygorystycznej kontroli jakości i wielu testom, które gwarantują ich doskonałe działanie. Są też łatwo dostępne, np. w sklepie tuszmarkt.pl. Dla niektórych mogą być jednak zbyt drogie, dlatego na rynku pojawiła się alternatywa w postaci zamienników.

 

Posiadając urządzenie HP DeskJet Ink Advantage 3525, tusze zamienniki mogą być dobrą alternatywą, jeśli chcemy drukować bardziej ekonomicznie. Także zapewniają świetną wydajność, a jakość jest w zasadzie taka sama, jak w przypadku tuszy oryginalnych. Gdzie więc jest różnica, która sprawia, że zamienniki są tańsze? Otóż przeprowadzana jest na nich mniejsza liczba testów, jednak nie oznacza to, że korzystanie z nich wiąże się ze zwiększonym ryzykiem.

 

Istnieje też pewna kwestia, o której należy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na zamienniki. Wielu producentów drukarek zastrzega sobie prawo do odmówienia wykonywania napraw gwarancyjnych, jeśli w drukarce wykorzystywany był nieoryginalny tusz. Z tego powodu takie rozwiązanie jest polecane szczególnie osobom, których gwarancja na drukarkę już wygasła.