Porady

Gdzie wynająć busa w Warszawie?

Planowanie wyjazdu turystycznego w większej grupie zawsze zaczyna się od odpowiednich przygotowań. Kluczowym elementem jest tu wybór środka transportu. Coraz popularniejsze staje się wynajęcie busa. Wynika z kilku powodów. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, a po drugie, wynajęcie busa nie jest drogie. Na rynku działa wiele firm świadczących usługę wynajmu. W samej stolicy jest ich kilka. Dobrze jest zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze i jaką firmę wybrać.

Kto powinien skorzystać z wynajmu busa?

Z wynajmu busa skorzystać mogą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Zakłady pracy bardzo często wynajmują busy choćby przy okazji organizacji wyjazdów integracyjnych pracowników. Z kolei osoby prywatne z takiej możliwości korzystają w przypadku chęci wyjazdu na wycieczkę czy urlop w większej grupie. To także rozwiązanie, z którego korzysta się przy okazji różnego rodzaju imprez. Przykładem może być tu konieczność dowozu gości np. na wesele. Wynajem busa jest z pewnością wygodniejszym rozwiązaniem w porównaniu z podróżą kilkoma osobnymi samochodami.

Szeroka oferta firm wynajmujących busy

Oferta wynajmu busów jest dziś bardzo szeroka. Firmy oferują pojazdy różnego typu. Różnią się one przede wszystkim ilością miejsc. Oznacza to, że przed wynajmem należy dokładnie zastanowić się, ile osób będzie w nim podróżować. W przypadku wyjazdu w kilkuosobowej grupie dobrym rozwiązaniem może być wynajem busa 9-osobowego. Takie samochody oferuje m.in. firma Wynajem Busów i Autokarów Tomasz Nowak z Warszawy. Oczywiście wynajmem busów w Warszawie to możliwość wynajmu także znacznie większych modeli. Mowa tu o pojazdach, które pomieścić mogą 20, a nawet 40 pasażerów. Zaletą większych pojazdów jest znacznie większa przestrzeń bagażowa. Niezależnie jednak od wielkości busa, każdy z nich zapewnia wygodną i komfortową jazdę.

Możliwość wynajmu busa z kierowcą

Busa wynająć można bez kierowcy lub z kierowcą. Ta pierwsza opcja dotyczy busów do 9 osób. W przypadku modeli umożliwiających przewóz większej liczby pasażerów konieczny jest wynajem pojazdu z kierowcą. Do prowadzenia takich samochodów wymagane jest bowiem posiadanie prawa jazdy kat. D. Rozwiązaniem jest sytuacja, w której osoba wynajmująca pojazd takie prawo jazdy posiada. To, czy lepiej jest wynająć busa z kierowcą, czy bez jest głównie kwestią indywidualną. Wygodniejsze jest z pewnością wynajęcie pojazdu z kierowcą. Poza tym często jest to również bezpieczniejsze. Zwłaszcza jeśli planuje się wyjazd w dłuższą trasę. W takim przypadku lepiej, jeśli bus prowadzony będzie przez zawodowego kierowcę.

Stan techniczny busa i jego wyposażenie

Przy wynajmie busa bardzo ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z jego stanem technicznym oraz wyposażeniem. Szczególną uwagę zwrócić należy na takie elementy, jak rozstawienie foteli, klimatyzacja czy ogrzewanie. Warto sprawdzić także, czy busa ma przyciemniane szyby. Wszystko ma to bowiem bezpośredni wpływ na komfort podróżowania. Dobrym rozwiązaniem będzie wynajmem busa z Wi-Fi. Korzystanie z sieci podczas podróży z pewnością ją umili. Ważniejszą kwestią od wyposażenia jest jednak stan techniczny pojazdu. Przed wynajęciem busa i samym wyjazdem należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny.

Warunki wynajmu busa

Aby móc wynająć busa konieczne jest podpisanie stosowanej umowy z firmą wynajmującą pojazdy. Ważne jest, aby zawsze dokładnie zapoznać się ze wszystkim warunkami takiej umowy. Dzięki temu uniknie się później niemiłych niespodzianek. W umowie zapisana powinna być dokładnie końcowa cena wynajmu. Poza tym istotna jest kwestia ubezpieczenia. To ważne zwłaszcza w przypadku wynajmu busa bez kierowcy. Umowa jasno powinna mówić o tym czy, a jeśli tak, to w jakim zakresie osoba wynajmująca busa może ponosić odpowiedzialność finansową w przypadku ewentualnej kolizji czy wypadku bądź uszkodzenia pojazdu z innego powodu. Bywa również, że firmy wynajmujące busy posiadają wewnętrzny regulamin. W takim przypadku należy się z nim dokładnie zapoznać.