Porady

Naklejki na hulajnogę – jakie wybrać?

Hulajnoga elektryczna jest coraz powszechniejszym środkiem lokomocji, zwłaszcza w dużych miastach. Z reguły, jeśli ktoś decyduje się na jej zakup, to nie tylko po to, aby cieszyć się rekreacyjnymi przejażdżkami, ale także po to, aby zastąpić nią korzystanie z komunikacji miejskiej lub poruszanie się samochodem. Jest wówczas idealnym rozwiązaniem na trasie z domu do pracy czy szkoły. Można ominąć korki, a jednocześnie przyczynić się do dbania o środowisko. Jeżeli preferujesz takie ekologiczne środki, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Jednak koniecznie musisz też pomyśleć o bezpieczeństwie na drodze. W co wyposażyć swój jednoślad, aby to bezpieczeństwo zwiększyć?  Oczywiście w odblaskowe naklejki na hulajnogę.

W jakim celu stosuje się naklejki na hulajnogę?

Dedykowane naklejki na hulajnogę mają właściwości odblaskowe, co oznacza, że skierowane na nie reflektory samochodowe lub lampki rowerowe odbijają od nich światło. Traktując hulajnogę elektryczną jako podstawowy środek transportu do pokonywania codziennych tras, z pewnością jeździsz o różnych porach. Dlatego odblaski przydadzą się nie tylko w porze wieczornego zmierzchu, ale też o poranku, gdy często nad powierzchnią dróg osadza się mgła. Odblaski sprawiają, że już z daleka jesteś widoczny na drodze, zarówno dla przechodniów, którzy wiedzą, że muszą uważać, jak i dla kierowców pojazdów mechanicznych, którzy mają szansę w porę zareagować, aby uniknąć kolizji.

Gdzie dokładnie przykleja się naklejki na hulajnogę oraz które z nich wybrać?

W sprzedaży znajdują się zarówno uniwersalne naklejki na hulajnogę, jak i takie, które są dedykowane konkretnym markom i modelom pojazdów. W przypadku tych drugich nie ma wątpliwości, gdzie nakleić ozdobne etykietki. Producent to dokładnie określa. Najczęściej przytwierdza się je na rurce akumulatora – wsporniku kierownicy, podwoziu (podeście) lub osłonie kół. Oczywiście nie trzeba ściśle trzymać się proponowanych przez producenta miejsc, aby oznakować odblaskami hulajnogę. Można puścić wodze fantazji i nabyć, np. dwa zestawy naklejek, dowolnie ozdabiając nimi swój jednoślad.

Naklejki na hulajnogę posiadają klej o bardzo dużej przyczepności do podłoża, dzięki czemu są one odporne na wszelkie warunki atmosferyczne: deszcz, śnieg oraz silne słońce. Dlatego nie musisz się obawiać, że szybko ulegną zniszczeniu.

Naklejki na hulajnogę jako element dekoracyjny

Naklejki na hulajnogę występują w różnych, zdecydowanych barwach – przykładową ofertę znajdziesz pod adresem: https://hulajnoga.net/39-naklejki. Najczęściej są to kolory: czerwony, żółty, srebrny, niebieski. Możesz przyozdobić hulajnogę, dopasowując kolor naklejek do koloru pojazdu lub wręcz przeciwnie, zastosować kontrastową kolorystykę. Chodzi po prostu o to, aby wygląd jednośladu dostosować do własnych upodobań. Tak samo, jak kupujesz samochód w barwie, która Ci odpowiada lub aranżujesz wnętrze mieszkania według określonego stylu, tak samo możesz podejść do tematu udekorowania hulajnogi. Naklejki na hulajnogę spotkają się z pewnością z aprobatą młodzieży, która lubi podkreślać swoją tożsamość, jak i dorosłych, którzy mają na względzie estetykę.

Ozdobienie hulajnogi pełni jeszcze inną rolę, np. gdy postawisz ją przed siedzibą firmy, w której pracujesz, a obok ustawi się szereg podobnych, łatwo zidentyfikujesz swój pojazd. Nikt inny też nie pomyli Twojego pojazdu ze swoim.

Naklejki na hulajnogę mogą też odstraszyć potencjalnego złodzieja. Oczywiście nie jest tak, że raz przyklejone, muszą pozostać na zawsze i są nie do usunięcia. Jednak złodziej w pierwszej kolejności nie pokusi się o sprzęt wyróżniający się wyglądem spośród innych identycznych modeli. Raczej sięgnie po taki egzemplarz, który łatwo ukryć.

Jest to oczywiście aspekt poboczny, ponieważ naklejki na hulajnogę mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo jej właściciela na drodze, czyniąc go bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu. Warto więc się w nie zaopatrzyć.