Motoryzacja

Gdzie wypożyczyć samochód w Szczecinie?

Wypożyczenie samochodu to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie, z którego korzysta zarówno wiele firm, jak i osób prywatnych. Sprawdź, z jakiej wypożyczalni samochodów w Szczecinie warto skorzystać.

 

Wypożyczalnie samochodów – zasady działania

 

Kiedy zdecydujesz się na wynajem samochodu, to zazwyczaj możesz wybierać pomiędzy trzema dostępnymi wariantami:

  • wynajmem krótkoterminowym,
  • wynajmem średnioterminowym,
  • oraz wynajmem długoterminowym.

 

Klienci indywidualni wybierają zazwyczaj wynajem krótko lub średnioterminowy, natomiast właściciele firm stawiają raczej na ostatni wariant – czyli wynajem długoterminowy. Osoby takie zazwyczaj nie chcą decydować się na zakup własnego auta oraz na korzystanie z leasingu. Wypożyczenie samochodu daje Ci duży komfort poruszania się, przy jednoczesnym wsparciu ze strony wypożyczalni. Ponadto, decydując się na wypożyczenie auta, możesz wybierać spośród wielu dostępnych modeli, np. miejskich lub premium. Jeżeli mieszkasz w Szczecinie lub okolicach, to możesz skorzystać z internetowej wypożyczalni samochodów, którą znajdziesz na stronie CarForYou.

 

Tego typu forma wypożyczalni staje się coraz bardziej popularna – ponieważ, aby wypożyczyć samochód, wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz. Należy uzupełnić w nim takie informacje, jak: data, godzina i miejsce odbioru oraz zwrotu; informacje dotyczące wybranego samochodu – model i marka; usługi dodatkowe; ubezpieczenie oraz sposób płatności. Cała procedura przebiega bardzo szybko i sprawnie, ponieważ jedyne co musisz zrobić to wypełnić formularz i zaczekać na odpowiedź ze strony wypożyczalni. Pamiętaj jednak, aby przed zdecydowaniem się na wypożyczenie auta sprawdzić wszystkie warunki, jakie musisz spełniać, aby móc wypożyczyć samochód, ponieważ prawie każda wypożyczalnia samochodów Szczecin oraz innych polskich miastach, podaje minimalny wiek kierowcy.

 

Wybór odpowiedniej wypożyczalni

 

Jeżeli masz w planach wypożyczenie samochodu, to musisz dobrze zapoznać się z warunkami w nich panującymi. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie bez żadnych komplikacji, to możesz skorzystać np. z carforyou.com.pl. Każda wypożyczalnia powinna podawać takie informacje, jak: wysokość pobieranych kaucji, warunki ubezpieczenia, godziny otwarcia oraz minimalny wiek kierowcy – jeżeli taki obowiązuje. Kiedy już wybierzesz interesujące Cię wypożyczalnie to zapoznaj się z ich ofertami – sprawdź jakie modele samochodów można wypożyczyć i na jaki okres oraz jakie koszty są z tym związane. Nie czekaj z podjęciem decyzji o wypożyczeniu do ostatniej chwili, ponieważ może okazać się, że auto, które sobie upatrzyłeś, nie jest już dostępne i nie można go wypożyczyć. Kiedy znajdziesz już odpowiednią wypożyczalnię samochodów w Szczecinie, która spełnia Twoje oczekiwania i wybierzesz interesujący Cię model samochodu, to przygotuj sobie odpowiednie dokumenty. Oczywiście musisz posiadać prawo jazdy, ale oprócz niego konieczne jest także przedstawienie innego dokumentu ze zdjęciem – potwierdzającego Twoją tożsamość. Pamiętaj także o tym, aby na Twoim koncie znalazły się odpowiednie środki finansowe. Większość wypożyczalni wymaga bowiem od klientów posiadania karty kredytowej, a w przypadku wynajmu bardziej luksusowych modeli może być konieczne zabezpieczenie przy pomocy drugiej karty. Środki znajdujące się na Twoim koncie muszą wystarczyć na opłacenie pełnej kwoty za wynajem oraz kaucji i pełnego baku paliwa. Brak spełnienia tych warunków będzie skutkować odmówieniem wypożyczenia samochodu. Wyznaczona kwota zostanie zablokowana i przeznaczona na poczet ewentualnych wydatków, natomiast przy dokonywaniu rozliczenia końcowego różnica, która powstanie, zostanie zwolniona i w całości zwrócona na Twoje konto. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także zapoznać się z opiniami innych użytkowników, dlatego sprawdź, co o konkretnej wypożyczalni myślą internauci lub Twoi znajomi, którzy korzystają, bądź korzystali, z jej usług.