Porady

Jaką torebkę wybrać do pracy?

To, że torebka dla kobiety jest ważna, wiemy nie od dziś. Stanowi nie tylko dodatek. To rzecz, którą zawsze masz przy sobie.  Twoja prywatna, intymna przestrzeń, która pozwala Ci mieć wszystko, czego potrzebujesz, zawsze pod ręką. Torebka powinna być estetyczna, funkcjonalna i dopasowana do okoliczności. Inną weźmiesz ze sobą na elegancką kolację, inną na przyjęcie, a jeszcze inną zabierzesz ze sobą do pracy. Jaka będzie najlepsza w tej trzeciej sytuacji?

Jaką torebkę wybrać do pracy?

Torebka do pracy musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Nie można zapominać też o dopasowaniu jej do stroju. Wiele będzie zależało od tego, jaki ubiór obowiązuje w Twojej firmie. Jeśli w pracy musisz być ubrana elegancko, to taka też powinna być Twoja torebka. Jeśli nie obowiązuje tam strój formalny, to torebka też taka nie musi być. Masz wtedy większą możliwość wyboru kształtu i koloru tego dodatku. Przede wszystkim zastanów się nad tym, jakie rzeczy chcesz w niej nosić. Jeśli są to dokumenty, zadbaj o to, aby Twoja torebka miała specjalną kieszeń. Dokumenty muszą być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniami i zagnieceniami. To będzie miało bezpośredni wpływ na wielkość tego dodatku. Twoja torebka do pracy powinna być wystarczająco obszerna, aby pomieścić większe przedmioty. Nie może być jednak zbyt ciężka i nieporęczna. Ważny jest wybór takiego modelu, który możesz swobodnie zawiesić na ramieniu albo wygodnie wziąć w rękę. Uchwyty muszą być wytrzymałe i odpowiednio miękkie. Nie mogą wrzynać się w ciało, uciskać. Torebka nie może spadać. Musisz zadbać o swoje zdrowie i plecy.

Torebka z różnymi kieszeniami

Zadbaj o odpowiednią kieszeń na kosmetyki, przekąski i drobiazgi, których będziesz potrzebowała. Im więcej osobnych przegródek w Twojej torebce, tym większy porządek będzie w niej panował. Kosmetyki, jedzenie i dokumenty powinny być od siebie bezwzględnie oddzielone. Przykładem idealnego dodatku do pracy mogą być modele oferowane przez markę TOD’S. Torebka tej firmy w większych rozmiarach pozwoli na przechowywanie wielu różnych rzeczy. Dodatek ten musi być dobrze zaprojektowany. Poszukaj modeli z co najmniej jedną zewnętrzną kieszenią na suwak. W niej możesz umieścić telefon i klucze oraz wszystkie drobne i potrzebne przedmioty. Ważne, aby torebka miała kilka wewnętrznych kieszeni – możesz w nich umieścić praktyczne i potrzebne rzeczy, takie jak długopisy czy wizytówki.

Zadbaj o wysokiej jakości materiały

Ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Powinien być wodoodporny, nieprzemakalny, solidny i wytrzymały. Oferowane przez formę TOD’S torebki skórzane pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie wszystkiego, co znajdzie się w ich wnętrzu. Akcesorium wykonane z odpowiedniego materiału będzie odporne nie tylko na zniszczenia i przetarcia, ale też na zabrudzenia. To pozwoli Ci zadbać o odpowiedni wygląd całego Twojego stroju. Ważne, aby Twój ubiór oraz torebka do pracy były czyste, zadbane. Nie mogą być zniszczone, mieć dziur i plam. To wszystko świadczy o Tobie jako pracownicy. Torebka i strój są Twoją wizytówką. To, jak się prezentujesz, będzie miało wpływ na to, jakie wrażenie zrobisz na swoich pracodawcach i klientach.

Nie zapominaj o modzie

Najważniejsze jest to, żeby torebka była praktyczna i wygodna. Będziesz ją nosiła cały dzień i przechowywała w niej potrzebne rzeczy. Nie oznacza to jednak, że może być brzydka. Zadbaj o to, aby była i uniwersalna, i modna. Powinna pasować do wszystkich Twoich strojów do pracy. Zadbaj o odpowiedni krój, kolor, o detale. Barwa może posłużyć Ci do wyrażenia swojej osobowości. Właściwy kolor zależy od środowiska pracy i zasad dotyczących stroju firmowego. Wykorzystanie tego aspektu to świetny sposób na urozmaicenie i ożywienie powtarzającego się lub nijakiego stroju. Jeśli chcesz wyrazić siebie, rozważ wybór jasnej skórzanej torebki w klasycznym, intensywnym kolorze, takim jak czerwony, granatowy lub bordowy. Taka torebka doda trochę fantazji do Twojego codziennego stroju firmowego. Potrzebujesz bardziej klasycznego rozwiązania? Wybierz czerń lub brąz, ponieważ są zawsze modne i da się na nich łatwo maskować plamy. Ich zaletą jest to, że są eleganckie i pasują do każdego rodzaju ubrania.