Lifestyle

Botoks – jak długo działa?

Botoks to neurotoksyna – botulionowa, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridum Botolinum. Ta silna substancja, stosowana w niewielkich ilościach posiada działanie terapeutyczne. Ma za zadanie rozluźnić mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Jej zadaniem jest okresowe blokowanie impulsów nerwowych przekazywanych między nerwami a mięśniami, które powodują skurcze, powodujące zmarszczki. Dzięki rozluźnieniu skóra nabiera wygładzonego wyglądu. Preparat działa tylko i wyłącznie w miejscu, do którego został wstrzyknięty, a pozostałe mięśnie funkcjonują prawidłowo. Po zabiegu mogą pojawić się minimalne efekty uboczne, takie jak: lekkie zaczerwienienie obszarów poddawanych zabiegowi czy zasinienie w miejscach wstrzyknięcia preparatu.

Botoks – jak długo działa?

Klinika medycyny estetycznej Forever Young w Warszawie zapewnia, że efekty zabiegu wypełniania zmarszczek widoczne są już po pierwszej wizycie, która trwa mniej więcej 20 minut. Na efekt trzeba jednak zaczekać trzy bądź cztery dni. W tym czasie można zauważyć osłabienie mięśnia, gdzie przeprowadzany by zabieg. Pełne efekty staną się widoczne ciągu jednego do dwóch tygodni. Tak więc w momencie, gdy nie od razu dostrzegalne są rezultaty, nie należy się martwić, ponieważ nie oznacza to, że zabieg nie okazał się skuteczny.

Jak długo utrzymuje się botoks?

W zależności od ciała pacjenta, mimiki ich twarzy oraz miejsca, do którego został wstrzyknięty preparat – można spodziewać się różnej długości działania botoksu. Jeśli osoba często się uśmiecha, podnosi brwi czy marszczy czoło, efekt utrzymywania się zabiegu będzie krótszy niż o osoby, u której te ruchy mięśni są raczej ograniczone. To samo tyczy się miejsca twarzy, które zostało poddane zabiegowi – czas utrzymywania się efektów w okolicach oczu czy kącików ust będzie krótszy niż na przykład na policzkach.

Jakie zmarszczki można usunąć za pomocą botoksu? Dzięki zabiegowi wypełniania zniknie:

  • lwia zmarszczka,
  • kurze łapki,
  • zmarszczki palacza,
  • podniesienie brwi,
  • podniesienie kącików ust,
  • szyja indycza (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi).

Co ile trzeba powtarzać zabieg?

Nie ma konkretnej reguły na temat tego, co jaki czas zależy powtarzać zabieg wypełniania zmarszczek botoksem. Jest to zależne wyłącznie od pacjentki bądź pacjenta. Zwykle jednak, aby zachować pożądane efekty, należy powtórzyć zabieg w momencie, w którym unieruchomienie partii skóry przestanie być odczuwalne. U każdej osoby będzie to jednak inny okres, ponieważ wszystko zależy od tego, jak bardzo podatna na zmarszczki jest twarz danej osoby. Jeśli są to okolice oczu czy kąciki ust – te fragmenty ciała wykonują zdecydowanie więcej ruchów w ciągu dnia niż pozostałe, tak więc w tych miejscach trzeba będzie powtarzać zabieg częściej. Zabieg, zależnie od powyższych, należy powtarzać od 3 do 6 miesięcy, a czasem nawet do 9 miesięcy.

Mity – jak długo utrzymuje się botoks?

Wokół botoksu powstało kilka mitów, które w żaden sposób nie nawiązują do prawdy. Mówi się, że zabieg jest przeznaczony dla osób z widocznymi zmarszczkami. Nie jest to prawda. Warto zadbać o swój młody wygląd już wcześniej, nim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Profilaktyka sprawia, że zamiast później leczyć niedoskonałości, możesz już teraz przeciwstawiać się ich powstawaniu. Botoks uważany jest za preparat przeznaczony do korzystania wyłącznie przez kobiety, jednak coraz więcej mężczyzn również wybiera się na specjalistyczne zabiegi wypełniania zmarszczek. Bruzdy pogłębiają się, jeśli przestaniesz chodzić na zabiegi – to również jest mit. Wcześniej poddawane działaniu miejsca nie pogorszą się, tylko powoli wrócą do swojego poprzedniego stanu, ponieważ botoks daje tylko tymczasowe działanie, które trwa od 3 do 6 miesięcy, a czasem nawet do 9. Wysokiej jakości zabiegi dostępne są w gabinecie fyoung.pl w Warszawie. Botoks wykonywany jest tam przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.