Porady

Jakie pozycje seksualne są najlepsze?

Każdy ma swoje preferencje seksualne oraz pozycje, które lubi w sposób szczególny. Wśród propozycji zawartych w kamasutrze są takie, które pozwalają partnerom na głębsze i bardziej ekscytujące doznania. W tym artykule znajdziesz kilka propozycji wraz z opisem zalet, których zastosowanie na pewno pozytywnie wpłynie na atmosferę w sypialni.

Pozycje seksualne warte uwagi

Dobra pozycja seksualna to taka, która pozwala na odczuwanie intensywnych doznań zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę. Chociaż każdy ma swoje preferencje, warto eksperymentować i wprowadzić trochę świeżości do sypialni. Wśród jednych z najlepszych pozycji seksualnych, można wymienić pozycję na jeźdźca. To dobra propozycja dla pań, które lubią przejmować inicjatywę i sterować biegiem łóżkowych wydarzeń. Dodatkowym bonusem jest możliwość stymulowania łechtaczki, poprzez pochylenie się do przodu, co daje jeszcze większą satysfakcję. Mężczyzna także może czuć się zadowolony, jeśli lubi kobiecą dominację i niebanalne widoki.

Wśród wartych uwagi propozycji, należy wymienić również pozycję o nazwie rozkwitający lotos. Kobieta kładzie się wówczas na plecach, a partner podpierając się na rękach klęka przed nią umieszczając jej stopy na swoich barkach. To propozycja, która daje niesamowite doznania kobiecie, ale również jej partnerowi. W przypadku mężczyzn posiadających członka o niewielkich rozmiarach, warto szczególnie zwrócić uwagę na tę pozycję, gdyż umożliwia głęboką penetrację niezależnie od rozmiaru.

Na uwagę zasługuje także pozycja o wdzięcznej nazwie, czyli uścisk ogiera. Kobieta kładzie się na brzuchu lekko unosząc biodra, a mężczyzna podpierając się na rękach wprowadza członka w partnerkę. W tym przypadku, podobnie jak w pozycji na jeźdźca, można dodatkowo stymulować łechtaczkę. Wystarczy mocniej docisnąć partnerkę do łóżka, co umożliwi przyjemne ocieranie. Ta pozycja jest lubiana nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn, którzy lubią dominację.

Nie tylko łóżko jest dobrym miejscem na doznania erotyczne. Warto czasami z niego wyjść, aby spróbować pozycji na stojąco. Mężczyzna w tej pozycji unosi partnerkę, podtrzymując ją za pośladki, kobieta zaś oplata nogami jego biodra, co umożliwia penetrację. Dużo wygodniej jest realizować pozycję na stojąco przy ścianie, opierając o nią plecy kobiety. Z pewnością jest to bardzo ekscytujące przeżycie, które daje wiele możliwości. Sypialnia, kuchnia a może łazienka? Niezależnie od miejsca, można tę pozycję realizować. Niestety wymaga ona pewnej siły fizycznej, szczególnie ze strony mężczyzny, co może być przeszkodą dla niektórych par.

Są takie pozycje seksualne, o których wiele osób wypowiada się przychylnie, ale często się o nich po prostu zapomina. Przykładem może być pozycja na łyżeczkę, która daje wiele pozytywnych doznań dla obu partnerów i jest lubiana przez romantyków. Partnerzy kładą się na tym samym boku, co umożliwia przywarcie do siebie tak jak łyżeczki. To dobra okazja do pieszczot, szczególnie ze strony mężczyzny. Pozycja na łyżeczkę jest lubiana głównie dlatego, że daje duże poczucie bliskości i intymności co ceni każda para.

Eksperymenty są dobre

Związek to stała praca, również jeśli chodzi o życie erotyczne. Pozycje łóżkowe to nie jedyny sposób, można również wprowadzić inne elementy do sypialni. Tak na przykład seksowne stroje, to dobra okazja do rozpoczęcia ekscytującej gry wstępnej i zachęcenia drugiej osoby do działania. Można przybrać różne role, popularny jest strój policjantki, lekarza lub pokojówki. Kuse i obcisłe naprawdę rozpalają zmysły i działają bardzo pozytywnie. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z gier planszowych, ale takich dla dorosłych. To coś dla osób, które lubią poznawać partnera i pragną dowiedzieć się więcej o jego fantazjach. Różne pytania i ciekawe zadania sprawią, że zbliżycie się do siebie jeszcze bardziej i na pewno będziecie się dobrze bawić. Jeśli chodzi o urozmaicenie życia erotycznego, przydadzą się również zabawki i gadżety erotyczne. Wybór jest tak ogromny, że każda para znajdzie coś interesującego. Warto wspólnie zajrzeć do sklepu z takim wyposażeniem lub przejrzeć strony internetowe i wybrać coś, co może sprawić Wam wiele przyjemności.