meble kuchenne
Porady

Ile kosztują meble kuchenne?

Urządzając własną kuchnię, chcemy, by wyglądała wspaniale. Podobnie jest z innymi pomieszczeniami. Kuchnia jednak wymaga nieco innych mebli niż np. salon. Potrzebujemy blatu roboczego i odpowiedniej ilości szafek do pochowania sprzętu. Pojawia się więc wątpliwość, czy zamawiać zwykłe meble kuchenne, czy te robione na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar – koszt

Przed wyborem danych mebli kuchennych warto sprawdzić ich koszt. Meble kuchenne mazowieckie wykonane przez stolarza będą kosztowały około 10 do nawet 30 tysięcy złotych. Wiele zależy od wybranych przez nas materiałów, ale również tego, jakiej wielkości jest kuchnia. Najdroższe będą meble wykonane w pełni z drewnianych elementów. Kiedy zarówno szafki, jak i fronty mebli są drewniane, cena może zmienić się na dwukrotnie wyższą. Czasem więc stolarze nieco oszukują, by zmniejszyć cenę dla klienta i wykonują fronty drewniane, a inne elementy są zrobione ze sklejki. 

Dochodzi przede wszystkim koszt blatu oraz dodatkowych półek funkcyjnych, które pomogą w lepszej organizacji kuchni. Jedną z takich półek jest np. wysuwana szafka cargo, którą umiejscowić można pomiędzy szufladami. Te kosztują od 200 do nawet 1000 zł, w zależności od ich rozmiaru i jakości wykonania. Są również szafki narożne cargo, które montowane są w miejscu, gdzie zbiegają się dwa blaty. Pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca, również tam, gdzie znajduje się róg kuchni. Taki system może kosztować nas około 1500 zł. 

Koszt blatu jest zależny od jego długości – pięciometrowy blat będzie kosztował około 600 zł. Oczywiście w cenie ważny jest materiał, z jakiego jest on wykonany. Blaty laminowane są najtańsze i kosztują od 40 do 60 zł za metr. Z kolei te wykonane z granitu są o wiele droższe, a ich cena wynosi nawet 1000 zł za metr. 

Czy warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Takie meble kuchenne na wymiar, które są wykonane przez stolarza, będą znacznie trwalsze i na pewno posłużą przez dłuższy czas. Dodatkowo meble na wymiar pozwalają na organizację wszystkich elementów tak, jak tego chcemy. Projektant, tworząc projekt kuchni, uwzględnia nasze potrzeby, ale również samą wielkość pomieszczenia, dzięki czemu nawet mała kuchnia staje się bardzo funkcjonalna. 

Dobrej jakości meble kuchenne – woj. mazowieckie – będą prezentowały się bardzo dobrze, jeśli dostosujemy je do wielkości kuchni oraz wyglądu innych pomieszczeń. Warto jest czasem dopłacić i cieszyć się dobrze wykonanymi meblami, które będą odporne na wilgoć oraz promieniowanie słoneczne. W kuchniach na wymiar to klient ustala ustawienie szafek oraz wysokość blatów, co jest pomocne szczególnie dla osób nieco niższych, które potrzebują dostosowanych do siebie mebli. 

W przypadku mebli kuchennych na wymiar mamy również dostęp do większej ilości materiałów, w tym blatów i frontów. Samodzielnie również dobieramy uchwyty do szafek i szuflad, co daje nam więcej możliwości aranżacyjnych. Projektant kuchni może jedynie pomóc nam w realizacji naszej wizji i podpowiedzieć ergonomiczne rozwiązania.